Viļānos pasvētīta sv. Erceņģeļa Miķeļa skulptūra

Viļānu sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā 29. septembrī noslēdzās 40 stundu atlaidu dievkalpojumi. Muižkunga Miķeļa Rika 1753. gadā celtā baznīca ir veltīta sv. Erceņģeļa Miķeļa godam, un jau kopš tā laika septembra beigās Viļānu draudzē svin Erceņģeļa Miķeļa svētkus.

Četras dienas ilgie draudzes patronālie svētki pirmdienas vakarā sākās ar himnu Svētajam Garam un Svēto Misi nodomā par Latvijas garīgo atdzimšanu un jauniem paaicinājumiem uz priesterību un klosterdzīvi. Otrā dienā īpaši aizlūdzām par slimniekiem. Balstoties uz svētīgā pāvesta Jāņa Pāvila II atstāto garīgo mantojumu, kopīgi centāmies izprast ciešanu un vecuma krusta pestījošo spēku un Dieva pieskārienu katram no mums. Trešdien kopīgi lūdzāmies par tiem mūsu brāļiem un māsām, kuri vēl pagājušā gadā sv. Erceņģeļa Miķeļa svētkus svinēja kopā ar mums, bet nu stājušies Dieva priekšā.

Ceturtdienas rīta Sv. Mise bija veltīta Viļānu baznīcas un klostera cēlājam Miķelim Rilkam. Šai dienā draudzes locekļi un svētceļnieki apmeklēja šopavasar baznīcas kriptā izveidoto viņa piemiņas vietu. Dienas Sv. Mises laikā lūdzāmies par Viļānu draudzes locekļiem, Mariāņu Palīgu Apvienības brāļiem un māsām, svētceļniekiem un visiem labdariem. Pēc svinīgās Sv. Mises Euharistiskās procesijas laikā kopīgi pateicāmies Jēzum Kristum par šajos draudzes svētkos saņemtajām žēlastībām.

Dievkalpojuma noslēgumā devāmies uz baznīcas dārzu, kur tika pasvētīta Erceņģeļa Miķeļa skulptūra. Pateicoties draudzes locekļu un svētceļnieku ziedojumiem, skulptūra pirms nedēļas tika uzstādīta baznīcas dārzā. Viļānu klosterī kalpojošie mariāņu tēvi īpaši šiem svētkiem izdeva arī litāniju sv. Erceņģeļa Miķeļa godam.

T. Benedikts MIC

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti