Now Reading
Laipni lūgti “Katakombās”!

Laipni lūgti “Katakombās”!

Šomēnes Rīgas Katoļu ģimnāzijas (RKĢ) pagrabiņā sāka darboties jauniešu centrs “Katakombas” skolēniem un jauniešiem, kas vēlas jautrā pulkā un interesantā veidā pavadīt laiku pēc stundām.
Atklāšanas pasākums notika jau 4. novembrī, kad jauniešu centra telpas iesvētīja RKĢ direktors Māris Ozoliņš.

Par centra idejas autori var uzskatīt RKĢ direktora vietnieci audzināšanas darbā Diānu Mekšu. Viņa pastāstīja, ka pēc stundām bieži nācies redzēt bērnus, kas skolā gaida savus vecākus, īsti nerodot sev vietu un nezinot, ko darīt.
Tagad būs citādi, jo katru dienu, no pl. 15 – 17 darbojas “Katakombas”. Centrā ir iespēja kopā mācīties un pildīt mājasdarbus, jo D. Mekša teic, ka kopīga mācīšanās mēdz būt produktīvāka un jautrāka. Te var uzspēlēt kādu galda spēli, kā arī piedalīties jauniešu un skolotāju organizētajās nodarbībās un klubiņos. Piemēram, paredzēts, ka divas reizes mēnesī piektdienā jauniešu centrā kopā varēs noskatīties filmu, kurai sekos diskusija. Ir arī video pulciņš, ģitārspēles pulciņš, gardēžu vakari, futbola spēlēšana, ielu vingrošana…
Kā stāsta D. Mekša, jauniešu centrā var svinēt arī dzimšanas dienas. Tās būs īpašas un atšķirsies ar to, ka jubilārs saņems tikai vienu RKĢ skolēnu padomes sarūpēto dāvanu, bet pārējo naudu, kas tiktu izlietota dāvanas iegādei, viesi varēs ziedot jauniešu klubiņa vajadzībām.
D. Mekša uzsver, ka centrs nav tikai RKĢ skolēniem, tāpēc aicina arī citus skolēnus un jauniešus sekot līdzi informācijai RKĢ mājaslapā (www.rkgimnazija.lv), nākt pavadīt savu brīvo laiku un piedalīties pasākumos.
Varbūt kādam rodas jautājums, kāpēc “Katakombas”? Izrādās, ka nosaukums radies spontāni, atminoties, ka arī pirmo kristiešu sākotnējās pulcēšanās vietas bija katakombas.
Ilze Mežniece, autores un Matiasa Haina foto

Scroll To Top