Now Reading
Ārlietu ministrs tiekas ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Baltijas valstīs

Ārlietu ministrs tiekas ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Baltijas valstīs

13. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Baltijas valstīs, arhibīskapu Luidži Bonaci (Luigi Bonazzi). Ārlietu ministrs un apustuliskais nuncijs atzina, ka Latvijas un Svētā Krēsla attiecības ir ļoti labas un šogad aprit 20.gadadiena kopš diplomātisko attiecību atjaunošanas starp abām valstīm.

Ārlietu ministrs atzīmēja eksprezidenta Valda Zatlera vizīti Vatikānā šogad aprīlī, kuras laikā Valdim Zatleram bija iespēja satikties ar Romas pāvestu Benediktu XVI, kā arī apskatīt unikālo kultūrvēsturisko albuma faksimila izdevumu „Terra Mariana”. Ārlietu ministrs novērtēja vēsturisko Jāņa Pāvila II vizīti Latvijā 1993.gadā, kā arī izteica atkārtotu ielūgumu Romas pāvestam Benediktam XVI apmeklēt Latviju.

Apustuliskais nuncijs L.Bonacci uzsvēra, ka Svētais Krēsls augsti novērtē Latvijas valdības cieņas pilno attieksmi pret Romas katoļu Baznīcu Latvijā. Apspriežot „Latvijas un Svētā Krēsla” līguma piemērošanas gaitu, puses secināja, ka darbs starp valsts institūciju un Romas katoļu Baznīcas pārstāvjiem ir jāturpina, vienojoties par abpusēji pieņemamu risinājumu. „Latvijas un Svētā Krēsla līgums” tika parakstīts 2000.gadā un regulē katoļu Baznīcas juridisko statusu Latvijā, kā arī reglamentē sadarbību izglītības sfērā, nacionālajos bruņotajos spēkos, cietumos, kā arī nosaka attieksmi pret kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

Ministrs un apustuliskais nuncijs atzina, ka ekumeniskā sadarbība starp tradicionālajām konfesijām Latvijā ir ļoti labā līmenī, vienlaikus, arī valsts sadarbība ar Baznīcu ir veiksmīga.

Sarunā piedalījās arī Latvijas vēstnieks pie Svētā Krēsla Dr. Einars Semanis.

www.am.gov.lv

Scroll To Top