Now Reading
Iesvētīta jaunā Kauguru baznīca

Iesvētīta jaunā Kauguru baznīca

24.decembrī Kauguros notika jaunās, Dieva žēlsirdībai veltītās baznīcas iesvētīšana, uz kuru bija pulcējušies visu trīs Jūrmalas draudžu ticīgie, kā arī daudzi interesenti no apkārtējām daudzstāvu mājām. Baznīca bija pārpildīta, daudzi ieradās ar saviem krēsliem un par spīti tam, ka dievnams vēl nav pilnībā iekārtots, valdīja svētku noskaņojums. Baznīcas konsekrācijā piedalījās trīs bīskapi: Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kardināls Jānis Pujats un Jelgavas bīskaps Edvards Pavlovskis.

Svētās Mises sākumā kardināls J. Pujats atzina, ka baznīca Ziemassvētkos ir iesvētīta tādēļ, ka tās būve ir tik tālu pavirzījusies, ka galveno zāli jau var izmantot dievkalpojumiem. Turklāt draudze ir vēlējusies Ziemassvētkus sagaidīt jaunajā baznīcā, bet tālākie dievnama iekārtošanas darbi -grīdas ielikšana, apkures ierīkošana, apkārtējās teritorijas sakopšana un apzaļumošana, utml. tiks veikti paralēli ikdienas dievkalpojumiem.

Kardināls arī norādīja, ka dievnams ir celts kopīgiem spēkiem. 2003. gadā kāda sieviete draudzei uzdāvināja šo zemes gabalu. Pilsētas būvvalde piekrita, ka uz tā tiek celts dievnams. Baznīcas projektu izstrādāja arhitekts Varis Rungēvics, kuram šis bija diezgan sarežģīts uzdevums – mazajā zemes gabalā vajadzēja atrast vietu gan baznīcai, gan draudzes telpām. To veikt izdevies pietiekami labi, jo daudzi baznīcas apmeklētāji atzīst, ka telpas tiešām ir platas.

Baznīca ir uzcelta par Vācijas fondu Bonifatius Werk un „Kirche in not”, kā arī vietējo ziedotāju līdzekļiem. Arī draudze nebija pasīva – strādniekiem sagādāja darba drēbes, bet pusdienās pēc iespējas nesa ēdienu.

Baznīca ir veltīta Dieva žēlsirdībai, tāpēc sprediķī kardināls J.Pujats stāstīja par svētās māsas Faustīnes dzīvi un aicināja ticīgos, ieejot Kauguru baznīcā, lūgties Dieva žēlsirdības kronīti.

Katru dienu plkst. 11 Kauguru draudzes prāvests Andžejs Keziks jaunajā Kauguru Dieva žēlsirdības baznīcā celebrē Svēto Misi, bet paralēli notiek dievnama iekārtošanas darbi, kurus ikviens ir aicināts atbalstīt gan materiāli, gan ar lūgšanu.

LRKB IC, foto: Anita Sosnare

Scroll To Top