Arhitektus aicina piedalīties sakrālās arhitektūras konkursā

Fonds „Frate Sole” izsludinājis V konkursu Starptautiskajai godalgai sakrālajā arhitektūrā. Uz šo godalgu var pretendēt ikviens arhitekts, kas pēdējo desmit gadu laikā ir projektējis kādas kristīgas konfesijas baznīcu.

„Frate Sole” fonda mērķis ir sekmēt to, lai sabiedrība apzinātos nepieciešamību pēc izcilām baznīcām un ar nodomu aktīvi atbalstīt tādu dievnamu celtniecību. Jau projektā izcilām, baznīcām būtu jāpauž autentiskas mākslinieciskās un garīgās kvalitātes, un sakrālajai telpai, kas veidojas abiem elementiem efektīvi apvienojoties, būtu jābūt atbilstošai garīgam piedzīvojamam. Fonda dibinātājs bija franciskāņu brālis un priesteris Konstantino Rugeri, vienlaikus arī gleznotājs, skulptors, vitrāžists un „baznīcu celtnieks”.

„Frate Sole” fonds reizi četros gados piešķir godalgu jebkuras kristīgas konfesijas arhitektam vai māksliniekam, kurš iepriekšējo desmit gadu laikā ir projektējis neapšaubāmi izcilu baznīcas celtni. 2008. gadā par fonda „Frate Sole” IV konkursa uzvarētāju kļuva angļu tautības arhitekts Džons Pavsons (John Pawson), kas balvu ieguva par darbu pie Novi Dvur cisterciešu klostera projektēšanas Čehijā (1999-2004).

Lai piedalītos konkursā, līdz 2012. gada 31. martam jānosūta konkursa nolikumā norādītā informācija un dokumenti uz adresi: Fondazione Frate Sole – Via Paratici, 21 – 27100 Pavia, Italy.

Jautājumos par dalību konkursā līdz 29. februārim pa faksu +39 0382 301413 vai e-pastu segreteria@fondazionefratesole.org angļu vai itāliešu valodā.

Kopējais balvu fonds ir 50 000 eiro. Pirmās vietas ieguvējam tiks piešķirti 30 000 eiro. Apbalvošanas ceremonija notiks 2012. gada 4. oktobrī, sv. Franciska no Asīzes dienā, Pāvijā, Itālijā.

LRKB IC

Attēlos: Novi Dvur cisterciešu klosteris Čehijā

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti