Noslēgusies palīdzības akcija Somālijai, Etiopijai un Kenijai

“Caritas Latvija” sirsnīgi pateicas visiem labas gribas cilvēkiem, kas atsaucās aicinājumam ziedot bada cietējiem Somālijā, Etiopijā un Kenijā. Kopā tika saziedoti 1113 lati.

Solidaritātes akcija tika rīkota ar Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta un Rīgas arhibīskapa – metropolīta Zbigņeva Stankeviča atbalstu, pievienojoties Itālijas Katoliskās Baznīcas draudzēm, kas ziedojumus vāca 2011. gada 18. septembrī. Latvijas iedzīvotāju saziedotie līdzekļi tika pārskaitīti “Jezuītu bēgļu kalpošanas misijai” (“Jesuit Refugees Service”), kas palīdz Somālijas, Etiopijas un Kenijas bēgļiem.
2011. gada jūlija otrajā pusē Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) oficiāli atzina, ka divos Somālijas dienvidu apgabalos – Bakūlā un Lejasšabellē – sācies bads. To izraisījis pēdējo sešdesmit gadu laikā lielākais sausums, kas skāris šos reģionus. Apstākļus sarežģīja arī tas, ka šī teritorija atrodas teroristiskās organizācijas „Al Qaeda” atzara „Shebab” kontrolē. ANO norādīja, ka bads šajā teritorijā turpināsies visu 2011. gadu, un palīdzības sniegšanai kopumā būtu nepieciešami 1,4 miljardi dolāru.

“Caritas Latvija”
 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti