Noskaidroti 2011./ 2012.mācību gada Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendiju fonda laureāti

17. martā Rīgā notika nu jau trešais Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas fonda stipendiju piešķiršanas pasākums. Fonds, pateicoties trimdas latviešu katoļu ziedotājiem, katru gadu piešķir divas stipendijas katoļu studentu atbalstam. Iepriekšējos gados fonda stipendiju saņēma Sanita Jeromane (Rēzeknes – Aglonas diecēze), Digna Tarvida (Jelgavas diecēze), Lelde Balode (Rīgas diecēze) un Baiba Lībe (Jelgavas diecēze).

Šogad fonda valde uz konkursa otro kārtu, aicināja 10 jauniešus no visas Latvijas. Uz interviju bija ieradušies: Ieva Rūrāne, Līga Mihailova, Edgars Skutels, Sintija Šubrovska, Iluta Čača, Mārtiņš Aivars, Dace Apīne, Lauris Lintiņš, Inna Suhancova un Maija Zepa. Latviešu Katoļu studentu un akadēmiķu apvienība „Dzintars” un organizācijas prezidents Valdis Labinskis, kas ir arī fonda valdes loceklis, piešķīra telpas intervijas norisei un rūpējās par brokastu nodrošināšanu. Brokastu sarunās klāt bija arī iepriekšējā gada stipendiāte Lelde Balode.

Jāatzīst, ka fonda atlases kritēriji ir ļoti strikti: sekmes studijās, kā arī aktīva darbība Katoļu Baznīcas un Latvijas sabiedriskajā dzīvē. Intervijas ar stipendijas pretendentiem ilga vairākas stundas, bet, lai pieņemtu lēmumu, valdei bija vajadzīgs vēl dažas stundas. Šī gada stipendijas pretendenti pārliecināja valdes locekļus ar savu mērķtiecību, aktivitāti, ideālismu un nesavtību. Daudzi jaunieši darbojas arī zinātnē. Bija vērtīgi pārliecināties, ka Katoļu Baznīcas pašreizējai aktīvajai laju paaudzei aug un attīstās kvalitatīva maiņa, kas nākotnē veidos mūsu Baznīcas intelektuālo mugurkaulu.

2011./2012.mācību gada Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendiju fonda stipendiju ieguva Inna Suhancova (Daugavpils) un Edgars Skutels (Rīga).

Inna Suhancova ir aktīva Daugavpils Jēzus sirds draudzes locekle, studē Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē angļu-poļu filoloģiju, dzied korī, aktīvi darbojas Sv. Mātes Terēzes līdzstrādnieku grupā un strādā kā kristīgās mācības skolotāja bērniem, kam ir īpašas vajadzības Medumu internātskolā un Sventes vidusskolā.

Edgars Skutels ir kristiešu informatīvi sociālā portāla kristiešiem.lv dibinātājs un vadītājs, studē Rīgas Tehniskās universitātes Balttech institūta maģistratūras studiju programmā, darbojas Sv. Jēkaba katedrāles jauniešu aktivitātēs un draudzes pasākumos, ir LKSAA „Dzintars” jaunietis.

Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendiju fonds ir nodibinājums, kam ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss un kura mērķis ir finansiāli atbalstīt Latvijas katoļu studentus.

Inese Runce, valdes priekšsēdētāja

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti