RARZI aicina uz Bernāra Sesbuē grāmatas “Marija ticības gaismā” atvēršanas svētkiem

Kunga Pasludināšanas svētku ieskaņā Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts aicina uz Bernāra Sesbuē grāmatas „Marija ticības gaisma” atvēršanas svētkiem, kas notiks sestdien, 24. martā, M. Pils ielā 2, RARZI Sv. Akvīnas Toma zālē pl. 15.00.

Lai palīdzētu izkopt izpratni par Dievmātes godināšanu Latvijā, RARZI lasītājam piedāvā jezuītu tēva Bernāra Sesbuē grāmatu „Marija ticības gaismā”. Grāmatas autors ir Sevras centra dogmatikas profesors, ekumenisma speciālists un padomdevējs Vatikāna Kristiešu vienotības veicināšanas sekretariātā. Viņa grāmata mums liek no jauna pārdomāt Marijas nozīmi kristietībā un meklēt atbildi uz jautājumu par to, kāds ir Marijas godināšanas pamatojums? Tajā tiek atklāta polemika un aizspriedumi, kas radušies no pārspīlējumiem un pārpratumiem Marijas godināšanā. Bernārs Sesbuē skaidro jauno doktrinālo situāciju, kas izveidojusies pēc Vatikāna II koncila un atklāj Marijas nozīmi Kristus un Baznīcas noslēpuma gaismā. Tāpat viņš aplūko ar Marijas teoloģiju saistītos jautājumus kristiešu ekumēniskā dialoga perspektīvā, analizējot 1997. gadā tapušo Dombas grupas dokumentu par Jaunavu Mariju.

Kā grāmatas ievadvārdos raksta priesteris Andris Marija Jerumanis ? „Šī grāmata mums liks saprast, ka Marijas nozīme kristietībā nav otršķirīgs jautājums, ko var atstāt novārtā savstarpējas tuvināšanās procesā starp konfesijām. Tā mums var palīdzēt labāk izprast Marijas lomu liturģiskajā dzīvē un kristīgās tautas dievbijībā.”

“Mariju nekad nevajadzētu izolēt no kristīgās ticības mācības kopumā. Viņa vienmēr jāiekļauj pestīšanas darbībā, kuras centrā ir Kristus persona,” stāstot par secinājumiem, ko ļauj izdarīt šī grāmata, laikrakstam “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” atzīst priesteris Andris Marija Jerumanis. “Mariju, kuru Evaņģēlijos sauc par Jēzus māti, Baznīca apliecina par Dieva Māti. Marija jāuzlūko kā Dieva radība, kā mūsu cilvēciskā māsa, kā Izraēla meita, kā jūdu sieviete, kura izdzīvoja savas tautas ticību un cerību. Marija ir tikpat izcils ticības paraugs Jaunajā Derībā kā Ābrahams bija Vecajā Derībā. Visbeidzot mēs nekad nedrīkstam aizmirst, ka Marija, pirms kļuva par karalieni, bija kalpone. Šīs atziņas var mums palīdzēt Latvijā, Māras zemē, Terra Mariana, kur Dievmātes godināšana ieņem īpašu vietu, attaisnot šo godināšanu ar pareizu nostāju pret Mariju, pareizi to izprotot un izkopjot gan starp teologiem un priesteriem, gan arī kristīgās tautas vidū.”

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti