RARZI veido sadarbību ar Zigmunda Lezinska katehēzes koledžu Baltkrievijā

4. – 6. martā Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūta (RARZI) direktors Aleksandrs Stepanovs un RARZI vicedirektore Lolita Ērgle devās vizītē uz Baltkrieviju, lai iepazītu Baranoviču pilsētas Zigmunda Lezinska katehēzes koledžas darbību un aizsāktu sadarbību ar šo mācību iestādi.

Zigmunda Lezinska katehēzes koledža ir vienīgā šāda veida katoļu mācību iestāde Baltkrievijā. Tā darbojas trīs gadus, un šogad jau būs pirmais katehētu izlaidums. Koledžā strādā 24 pasniedzēji un mācās 80 studenti, kuru vidū ir visdažādāko profesiju pārstāvji, tostarp pedagogi, kuru pirmā izglītība būs īpaši noderīga, ja Baltkrievijas skolās ieviesīs ticības mācību, atzīst pr. A. Stepanovs. Mācības notiek divas reizes mēnesī – nedēļas nogalēs. Topošie katehēti uz šo koledžu brauc no dažādām Baltkrievijas pilsētām, mērojot lielus attālumus – līdz pat 600 km. „Varēja just, ka studentos ir entuziasms, jo vajag taču lielu spēku un gribu, lai pēc valsts darba brauktu sestdien un svētdien mācīties. Tas nozīmē, ka cilvēkiem šīs studijas ir vitāli nepieciešamas,” secina RARZI direktors.

Viena no nesenām Zigmunda Lezinska katehēzes koledžā notikušām iniciatīvām ir starptautisks seminārs “Evaņģelizācija un jaunie komunikācijas līdzekļi”, kas norisinājās 24. – 26. februārī. Seminārā piedalījās ap 120 kristiešu – katoļi, protestanti un pareizticīgie, lai kopā mācītos, kā evaņģelizēt, izmantojot modernos sociālās komunikācijas līdzekļus. Ar semināra dalībniekiem tikās arhibīskaps – metropolīts Tadeušs Kondrušēvičs, kurš svinēja Svēto Misi un lūdzās par baltkrievu žurnālistiem un katoļu masu medijiem – lai tie nes pasaulē Dieva patiesību. Viens no galvenajiem foruma lektoriem bija Latvijas laikraksta „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” krievu valodas izdevuma redaktors Pāvels Levuškāns. Viena no foruma atziņām – „Ja Jēzus piedzimtu tagad, viņš kļūtu par blogeri.”

RARZI sadarbība ar Zigmunda Lezinska koledžu paredzēta jau šī gada Katoļu studentu dienās. Plānots, ka to ietvaros būs skatāma koledžas ekonoma, Verbistu kongregācijas brāļa Kornēlija Konseka veidota foto izstāde. Uz Katoļu studentu dienām Rīgā ir uzaicināti arī Baranoviču katehētikas studenti.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti