Akcija „No okeāna līdz okeānam” – cilvēka dzīvības un ģimenes vērtību aizstāvībai

14. jūnijā Klusā okeāna piekrastē, Krievijas Tālajos Austrumos – Vladivastokā sāksies unikāla ekumeniska akcija „No okeāna līdz okeānam”, kuras laikā Čenstohovas svētgleznas kopija apceļos vismaz 23 valstis, mērojot ceļu no Klusā okeāna līdz pat Atlantijas okeānam. Šīs akcijas mērķis ir pievērst īpašu uzmanību cilvēka dzīvības un ģimenes vērtību aizstāvībai. Akciju rīko starptautiska organizatoriskā komitejā, kuras sastāvā ir katras valsts kustības „Par dzīvību” pārstāvji.

Akcijas „No okeāna līdz okeānam” ietvaros caur Krieviju un Kazahstānu vien tiks nobraukts apmēram 12 000 kilometru. No Krievijas robežas cauri Eiropai ceļš būs apmēram 6000 km, un vedīs cauri Baltkrievijai, Latvijai, Lietuvai, Polijai, Čehijai, Slovākijai, Ungārijai, Rumānijai, Slovēnijai, Horvātijai, Itālijai, Austrijai, Lihtenšteinai, Šveicei, Vācijai, Beļģijai, Lielbritānijai, Īrijai, Francijai, Spānijai un Portugālei, kuras svētvietā Fatimā svētgleznas kopija varētu nokļūt ap Ziemassvētkiem. Nākamā gada pavasarī svētglezna dosies uz Ameriku.

Latvija šajā akcijā piedalīsies no 28. jūlija līdz 5. augustam. Paredzēts, ka svētgleznas kopijas ceļojuma maršruts vedīs cauri Daugavpilij, Rēzeknei, Viļakai, Alūksnei, Gulbenei, Valmierai, Ogrei, Rīgai, Ventspilij, Liepājai, Jelgavai un Skaistkalnei (maršruts vēl tiks precizēts).

Īstenojoties akcijai „No okeāna līdz okeānam”, piepildās Polijas kardināla Stefana Višiņska vēl padomju laikā vairākkārt izteiktais pravietojums, ka Dievmāte Čenstohovas svētgleznā apceļos pasauli, vispirms jau sākot ar Austrumu valstīm, kurās ir veikta ļoti aktīva ateisma propaganda.

„Laikā, kad daļa mūsu sabiedrības un, tai skaitā arī Saeimas deputāti, piemēram, deputāte Daina Kazāka, uzskata, ka sievietes kā dzimušas personības tiesības ir svarīgākas nekā nedzimuša bērna tiesības, es aicinu ikkatru kristieti lūgties,” uzsver akcijas Latvijā organizatoriskās komitejas vadītāja Anita Sosnare. „Tikai izmaiņas likumā vien nespēs mainīt sabiedrību un tās domāšanu. Mums jāmainās savās sirdīs! 15 gadus darbojoties kustībā „Par dzīvību!”, esmu sapratusi, ka bez lūgšanas un Dieva Gara tas nav iespējams. Ar lūgšanu mēs varam izveidot spēcīgu aizmuguri tiem, kas cīnās par dzīvību politiskajās aprindās. Un lielisks veids, kā lūgties ar apziņu, ka neesam vieni, ir akcija no „Okeāna līdz okeānam”. Svētgleznas svētceļojuma laikā Latvijā mēģināsim apmeklēt katru diecēzi, lūdzot Marijas svētību mūsu valstij. Godinot Čenstohovas Dievmāti, lūgsim viņas aizbildniecību pie Kristus, lai ikkatra ieņemtā dzīvība nāktu pasaulē. Lai katrs bērns būtu mīlēts un gaidīts! Lai Dievmāte kopā ar savu Dēlu veic apvērsumu mūsu prātos un sirdīs!”

Papildu informācija par akcijas plānošanu un norisi Latvijā pieejama kustības „Par dzīvību!” tīmekļa vietnē www.prolife.lv, pa e-pastu: prolife@prolife.lv vai sazinoties ar Latvijas organizatoriskās komitejas vadītāju Anitu Sosnari (tālr.: 26524721) vai Latvijas pārstāvi starptautiskajā organizatoriskajā komitejā Diānu Staņko (tālr.: 26388578)

LRKB IC

Svētgleznas attēls: no interneta resursiem

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti