Andžeja Lapinska un Bernarda Vagaļa priesteriskās ordinācijas Sv. Mise Rēzeknē

„Šodien pateicamies Dievam, ka mēs varam iesvētīt par priesteriem Andžeju un Bernardu. Viņi saņēma aicinājumu uz priesterību droši vien jau no bērnības, attīstīja šo aicinājumu, pieņēma šo aicinājumu un šodien pēc sešu gadu studijām Rīgas Teoloģijas institūtā arī publiski apliecināja, ka ir gatavi piekrist aicinājuma prasībām, izvirzītajiem nosacījumiem un būt par priesteriem, lai strādātu Rēzeknes – Aglonas diecēzē visas Katoliskās Baznīcas labā,” 3. jūnijā Andžeja Lapinska un Bernarda Vagaļa priesteriskās ordinācijas Sv. Misē Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē sacīja Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Apliecinot, ka Rēzeknes-Aglonas diecēzē katru gadu kopš tās pastāvēšanas 1995. gadā ir iesvētīti priesteri, bīskaps J. Bulis vienlaikus atzina, ka diecēzē, tāpat kā visā pasaulē, ir zināma aicinājumu krīze, tāpēc šobrīd „ticīgajiem ir jājūt sevišķa atbildība par aicinājumiem savās diecēzēs un draudzēs”.

Ordinācijas Sv. Misē bīskaps atgādināja, ka „mūsu vissvarīgākais pienākums ir pastāvīga lūgšana, – nevis tikai šodien, bet visu dzīvi, katru dienu”. Viņš mudināja izskaust aprunāšanu ticīgo vidū un rosināja pārdomāt, vai „labāk, skaistāk, cienīgāk un Jēzus mudinājumam atbilstošāk nebūtu, ja neslavas vārdu vietā kristietis teiktu lūgšanas vārdus Dievam”. Bīskaps arī aicināja katru ielūkoties savā sirdsapziņā un sev atbildēt, cik bieži esam lūgušies par priesteriem, lai viņi varētu izturēt savā aicinājumā un lai Dievs varētu dot jaunus aicinājumus; vai esam pasūtījuši pie priestera Svēto Misi par aicinājumiem; cik reizes esam palīdzējuši Baznīcai materiāli vai ar lūgšanu; vai mēs, kristieši, katoļi, aizstāvam savu Baznīcu, ticību un priesterus?

Bīskaps uzsvēra, ka priesteri nāk no ģimenēm, un garīgo aicinājumu paritāte ir atkarīga no ģimenes paritātes, no ticības ģimenē. „Kādas ģimenes, tādi arī priesteri, tāpēc lūgsimies vairāk, lai mēs paši varētu mainīties!” pamudināja Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskaps.

Ieskatam piedāvājam fotoreportāžu un aicinām lūgties par jaunajiem priesteriem!

LRKB IC, foto Ingrīda Puce

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti