Baznīca svin Jāņa Kristītāja piedzimšanas svētkus

„Nebīsties, Zaharij, jo tava lūgšana ir uzklausīta: tava sieva Elizabete dzemdēs tev dēlu un tu nosauksi viņu vārdā Jānis. Un Tev būs prieks un līksmība, un daudzi priecāsies par viņa piedzimšanu. Jo viņš būs liels Kunga priekšā; vīnu un reibinošus dzērienus viņš nedzers; un Svētais Gars viņu piepildīs jau mātes miesās. Un daudzus Izraēļa bērnus viņš atgriezīs pie Kunga, viņu Dieva. Un tas ies viņa priekšā Elija garā un spēkā, pievērsdams tēvu sirdis bērniem un neticīgos taisnīgo gudrībai, lai sagatavotu Kungam paklausīgu tautu,” (Lk 1, 13-17) – ar šādiem vārdiem eņģelis Gabriels vēstīja Zaharijam par Jāņa Kristītāja dzimšanu.

Jau kopš pirmajiem gadsimtiem Baznīca Jāņa Kristītāja svētkus svin 24. jūnijā, priecājoties par Visaugstā pravieša piedzimšanu (Lk 1, 76). Šajā laikā dabā ir visvairāk gaismas, un arī pats Jānis Kristītājs „nāca liecības dēļ, lai liecinātu par gaismu, lai visi ticētu caur viņu” (Jņ 1, 8) Viņš nāca, lai sagatavotu cilvēku sirdis Kristus, patiesās Gaismas, uzņemšanai.

Kā un kur svinēt sv. Jāņa Kristītāja svētkus?

23. – 24. jūnijā Priedainē notiks TELŠU DIENAS! Tā ir iespēja kristīgā garā pavadīt Jāņus, piedzīvot vienotību ar Dievu un citiem kristiešiem, kā arī nedaudz iepazīt brāli Francisku un viņa prieku par visu radīto! Tās organizē māsas kalpones sadarbībā ar pr. Ilmāru Tolstovu un tēviem kapucīniem. Īpašā veidā ir aicinātas ģimenes ar bērniem, jo šogad programmā paredzētas aktivitātes ne tikai pieaugušajiem, bet arī lieliem un maziem Dieva bērniem! Savukārt tie, kam patīk riteņbraukšana, noteikti var ņemt līdzi savus velosipēdus, jo pr. Ilmārs šogad gatavo pārsteigumu – “velo- orientēšanās” zaļajā Priedaines apkaimē! Papildu informācija un pieteikšanās www.kalpones.lv.

Bruknas muižā pie Kalna svētību kopienas no 22. jūnija vakara līdz 24. jūnija rītam notiks kopīga sv. Jāņa Kristītāja dienas sagaidīšana, slavēšana, Svētā Mise, garīgas, kā arī jautras sportiskās aktivitātes, kino un daudz kas cits… Dalības maksa Ls 15. Līdzi jāņem: Svētie Raksti, kāds našķis Jāņu naktij, guļammaiss, sporta apavi, dvielis, peldkostīms (būs arī pirts), pēc vajadzības – pretodu līdzekļi. Papildu informācija: Ģirts, kopiena „Effata” (tālr.: +371 26463205).

Salacgrīvā, Saulkrastos un Limbažos:

23. jūnijā, Salacgrīvas Sv. Marijas Goreti Romas katoļu draudzē Sv. Jāņa Kristītāja svētku svinēšana:
12.00 Sv. Mise. Svētība bērniem un ģimenēm
13.00 Vissvētākā Sakramenta adorācija. Suplikācijas “Svētais Dievs” un Jēzus Sirds litānija
14.00 Sadraudzības pēcpusdiena. Lūgums paņemt līdzi nelielu cienastu agapei!

24. jūnijā, pl. 11.00 Saulkrastu Dieva Žēlsirdības Romas katoļu baznīcā Sv. Jāņa Kristītāja svētku dievkalpojums. Pl. 12.00 Vissvētākā Sakramenta uzstādīšana, suplikācijas “Svētais Dievs” un Jēzus Sirds litānija.

24. jūnijā, pl. 14.00 Limbažu Sv. Laurencija Romas katoļu baznīcā Sv.Jāņa Kristītāja svētku dievkalpojums. Nobeigumā sekos svētība bērniem un ģimenēm.
Prāvests: Agris Klovāns (tālr.:+371 26770138)

Rīgas Sv. Terēzes draudzē: Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus Romas Katoļu draudze (O.Vācieša ielā 6) 23.jūnijā aicina piedalīties Sv. Jāņa Kristītāja piedzimšanas vigīlijā!
20.00 adorācija draudzes kapelā
21.00 Sv. Mise
22.00 slavēšana – grupa THE ONE
Kā arī agape, sadraudzība pie ugunskura un citas jaukas lietas… Lūgums agapei līdzi paņemt groziņus!

Rīgas Kristus Karaļa draudzē
Jāņa Kristītāja piedzimšanas svētki
23. jūnijā Kristus Karaļa draudze aicina uz klusuma pēcpusdienu un Jāņa Kristītāja svētku svinēšanu.
Programmā:
15.00 Ievads Dieva Vārda apcerē
15.45 Vissvētākā sakramenta izstādīšana un lūgšana ar Vārdu klusumā(paņem līdzi savu Bībeli)
17.30 Svētā Mise
18.30 Agape (dalīsimies ar to, ko paši būsim atnesuši līdzi)

Svētīgus svētkus!

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti