Eiropadomes priekšsēdētājs: “Rūpējoties par citiem, mēs atrodam sevi”

4. jūnijā, Briselē Augšāmcelšanās kapelā jeb Eiropas kapelā, sakot uzrunu par “Cerības nešanu un solidaritātes radīšanu Eiropas integrācijā”, Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs izklāstīja vīziju vienotas Eiropas veidošanai, kas būtu balstīta uz vērtībām un kristīgo pārliecību par to, ka rūpējoties par citiem, mēs atrodam sevi. Pašreizējā krīzē Eiropas tautām būtu jāraugās tālāk par savu valstu interesēm, jārūpējas ne tikai pašām par sevi, bet arī par citām tautām.

Citējot Martinu Buberu, Vīnē dzimušo ebreju filozofu, Eiropadomes priekšsēdētājs definēja Eiropas Savienību kā kopienu, ko veido attiecības starp valstīm, tautām un cilvēkiem: “Iesākumā ir attiecības. Īstā dzīve ir tikšanās. Tā ir tikšanās, kas ar otra klātbūtni rada tagadnes realitāti. Es kļūstu „es”, kontaktējoties ar „Tevi” , es kļūstu „es”, sakot „Tu”. Šīs attiecību filozofijas, satikšanās filozofijas gaismā es vēlos redzēt attīstāmies Eiropas likteni”. Uzrunājot 200 uzaicinātos viesus – Eiropas iestāžu darbiniekus un cilvēkus, kuru darbs ir ar tām saistīts, van Rompejs pamudināja klausītājus “uzsākt ceļojumu, lai meklētu to īpašo, kas ir mūsos un kas gaida, lai to atklāj.” Mums ir jāmeklē dzīves jēga vispār un, it īpaši, mūsu pašu dzīvēm. Šo jēgu neizdosies atrast savā Ego. Tā mājo Otrā un/vai mūsu attiecībās ar citiem. Uzsākot šādus meklējumus, katrs savā individuālā veidā Eiropas kopienai varam piešķirt papildu dimensiju, kas visbeidzot to pārvērtīs par Savienību šī vārda patiesajā nozīmē.” 

Uzrunas Eiropas kapelā teica arī V.Em. Francijas metropolīts Emanuels, Pareizticīgo Baznīcas pārstāvniecības ES vadītājs, V.E. Noels Trīnors, Daunas un Konoras bīskaps (Īrija), V.E. Niks Beins, Bredfordas bīskaps (Anglija), Katrīna Hacingere, Protestantu baznīcas Vācijā Briseles biroja vadītāja un Stafans Nilsons, Eiropas Ekonomikas un sociālās komitejas priekšsēdētājs.

Apaļā galda diskusijas dalībnieki – Eiropadomes priekšsēdētājs un reliģiskie līderi – vienojās par to, ka Eiropai nepieciešama atjaunota pārliecība un nesaraujama solidaritāte, lai tās iedzīvotājiem nodrošinātu mieru un labklājību. Tā kā Eiropa ieiet jaunā integrācijas posmā, ko iezīmē ekonomiskā nestabilitāte, cerības zudums un tas, ka Eiropas solidaritāte ir uz jautājuma zīmes, Baznīcām būtu jādara vairāk, lai komunicētu Eiropas Savienības pozitīvo ietekmi un skaidrotu, ka Eiropas integrācijas un Baznīcas pamatā lielā mērā ir tās pašas vērtības.

Augšāmcelšanās kapela, kas bija pasākuma norises vieta, ir katoļu baznīca ar ekumenisku aicinājumu. Tā atrodas Briseles Eiropas kvartāla sirdī, jau 10 gadus pulcējot dažādu konfesiju kristiešus. Pastorālā atbildība par kapelu ir uzticēta Jezuītu biedrībai. Kapela ir atvērta visiem, kas strādā, dzīvo vai vienkārši iegriežas Briseles „Eiropas kvartālā”, kurā atrodas galvenās ES iestādes. Kapelā var apmeklēt rīta lūgšanas ik rītu pl. 8.00, tajā notiek ekumeniski dievkalpojumi, Svētās Mises, konferences un izstādes. Ikviens Briseles apmeklētājs var uzzināt vairāk par kapelā paredzētajiem pasākumiem tīmekļa vietnē: www.resurrection.be.

Eiropadomes priekšsēdētāja Hermana van Rompeja uzrunas video   

LRKB IC, www.resurrection.be

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti