Now Reading
Katoļticīgie godina Jēzu Euharistijā

Katoļticīgie godina Jēzu Euharistijā

Svētdien, 10. jūnijā, Vecrīgas ielās notiks Kristus Vissvētās Miesas un Asins svētkiem veltīta Euharistiskā procesija. Savukārt Īrijas galvaspilsētā Dublinā no 10. jūnijā sāksies 50. Starptautiskais Euharistiskais kongress ar devīzi „Euharistija – vienotība ar Kristu un savā starpā”, kurā Latviju pārstāvēs emeritētais bīskaps Antons Justs.
Vissvētākā Sakramenta procesija sāksies pl. 11.00 Pils laukumā pie Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas ar Svēto Misi, ko svinēs V. Em. Jānis Kardināls Pujats. Pēc dievkalpojuma procesija ar Vissvētāko Sakramentu dosies caur Doma laukumu ar apstāšanās vietām pie Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles un Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas. Tā noslēgsies pie Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas ar slavas un pateicības himnu “Te Deum” un svētību ar Vissvētāko Sakramentu. Šādas procesijas visā Katoliskajā Baznīcā pazīstamas jau kopš 13.gs. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas Rīgā šāds gājiens notiks jau piekto reizi.

Savukārt Īrijas galvaspilsētā Dublinā no 10. līdz 17. jūnijam notiks 50. Starptautiskais Euharistiskais kongress. Pāvests Benedikts XVI izvēlējies Īriju par tā norises vietu, jo 1932. gadā pirmais kongress notika tieši Dublinā. Kongresa mērķis ir veicināt izpratni katoļticīgo vidū par Euharistijas lomu Baznīcas dzīvē. Gaidāms, ka kongress pulcēs ap 25 000 svētceļnieku. Kongresā uzstāsies 223 runātāji, un tajā ir iekļautas 160 apaļā galda diskusijas. Paredzams, ka kongresā piedalīsies ap 7000 ārvalstu svētceļnieku, kas pārstāvēs 123 valstis: tostarp piedalīsies delegācijas no Japānas un Tanzānijas, Arābu Emirātiem un Taivānas. Šajā jubilejas kongresā Latviju pārstāvēs emeritētais bīskaps Antons Justs. 10.jūnijā, pl. 14.00 bīskaps A. Justs augustīniešu baznīcā John`s Lane Church vadīs latviešiem veltītu dievkalpojumu.
Ar Euharistijā klātesošo Kristu ir saistīts arī Benedikta XVI vispārējais lūgšanu nodoms jūnijam: pāvests aicina lūgties par to, lai ticīgie spēj atpazīt Euharistijā Augšāmceltā Kristus dzīvo klātbūtni, kas viņus pavada ikdienas dzīves gaitās.
Ar vārdu „Euharistija” Romas Katoļu Baznīcā apzīmē Jēzus Kristus Miesu un Asinis, kas ir klātesošas Baznīcā zem maizes un vīna zīmēm. Baznīcā tiek iemiesoti Jaunajā Derībā lasāmie Jēzus vārdi: „Es esmu dzīvā maize, kas nākusi no debesīm. Ja kas ēdīs no šīs maizes, tas dzīvos mūžīgi.” (Jn 6,51)
LRKB IC

Scroll To Top