Rīgas Katoļu ģimnāzijā noslēdzies ceļojums uz Romu

Rīgas Katoļu ģimnāzijā noslēdzies ceļojums uz Romu, kurā bija devušies vairāk nekā 30 bērnu nometnes dalībnieki un viņu audzinātāji. Nē, nē, mēs nekur nebraucām – mēs vienkārši iejutāmies un izdzīvojām pirmo kristiešu gaitas ceļā no Jeruzalemes līdz Romai.

Nometne RKĢ teritorijā notika no 12. līdz 16. jūnijam. Tās laikā bija gan lūgšanas brīži, gan atraktīvas sporta spēles, radošas darbnīcas un kopā būšanas prieks. Tā kā nometne bija kristīga, tad katru dienu bērni katehēzēs un visas dienas gaitā pārdomāja kādu pirmajiem un mūsdienu kristiešiem svarīgu atšķirības zīmi, piemēram, sadraudzību, lūgšanu, drosmi.Tāpat neizpalika īsa itāļu valodas stunda, jo ceļojām uz Romu, tāpēc katru dienu bija būtiski kaut ko iemācīties, lai Romas haosā nepazustu.

Katru dienu bērniem bija iespēja pie kopīgā vīnakoka savas grupas vīnogu ķekarā iestarpināt savu odziņu. Lielākoties odziņas bija rotātas ar smaidiņiem, kas liecina, ka katrs uz mājām aiznesa pa kādai pozitīvai atmiņai un iespaidam.

Nometnes kulminācija bija piektdienas vakars, kad ciemos ieradās vecāki. Vakara pasākums sākās pie ugunskura. Ģimenes tika sadalītas četrās grupās, un katrai no tām bija jāsagatavo neliels uzvedums no Svētajiem Rakstiem par apustuļu gaitām. Bija aizkustinoši redzēt vecākus un bērnus, strādājam un veidojam priekšnesumus kopā!

Pēc lieliskajām aktiermākslas dotību prezentācijām un kopīgām dziesmām pie ugunskura devāmies uz Sv. Misi skolas kapelā. Bērni vienā no radošajām darbnīcām sagatavoja neraudzēto maizi, kura dievkalpojuma laikā pārtapa Kristus Miesā. Pēc Sv. Mises vecāki liecināja, ka pustumšajā kapelā jutuši lielu vienotības garu un bijuši aizkustināti.

Piektdienas vakars bija īpašs arī tāpēc, ka bērniem un viņu vecākiem bija iespēja nakti pavadīt skolā. Daži no viņiem bija paņēmuši teltis, un skolas sporta laukumā izveidojās neliela telšu pilsētiņa.

Sestdien nometne “Ceļojums uz Romu” noslēdzās ar orientēšanās spēli skolas un Arkādijas parka apkaimē, kā arī kopīgu agapi.

Paldies visiem, kas piedalījās, kas palīdzēja ar idejām! Paldies vecākiem, kuri uzticēja savus bērnus! Paldies arī bērniem, kuri aktīvi piedalījās nometnes aktivitātēs!

Ilze Mežniece

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti