Sestdien Arēnā Rīga notiks Baltijas Jauniešu festivāls

Jau šajā sestdienā, 9. jūnijā Arēnā Rīga notiks Baltijas Jauniešu festivāls , lielākais ticību apliecinošas mūzikas festivāls Baltijā. Aizraujošu mūziku tajā nodrošinās tādas pasaulslavenas grupas kā “Newsboys”, “Parachute Band”, Maikls Smits, kā arī daudzi Latvijas un mūsu kaimiņvalstu mākslinieki. Abi festivāla ietvaros paredzētie koncerti – pl. 14.00 un pl. 20.00 – solās būs pārpildīti, Rīgā pulcējot tūkstošiem jauniešu gan no Baltijas valstīm, gan tuvākajām kaimiņvalstīm.

Festivālā uzstāsies ASV kristīgās rokmūzikas grupa „Newsboys”, kura Rīgā viesosies savas pasaules turnejas „God’s Not Dead” ( „Dievs nav miris”) ietvaros. Festivāla viesis būs arī Maikls Smits (Michael W. Smith), kura kontā ir ne tikai vairākas Grammy un Dove balvas, bet arī neskaitāmi apbalvojumi par pārdotākajiem albumiem mūzikas vēsturē. Uz Arēna Rīga skatuves kāps arī Jaunzēlandes indie-rock zvaigznes Parachute Band, kas, pateicoties savas mūzikas dažādībai un daudzajām pasaules tūrēm, kļuvuši pazīstami gandrīz visos kontinentos. Tāpat festivālā piedalīsies vairāki mūsu kaimiņvalstu mūziķi – Rebeka Kontus (Igaunija), grupas Flammo (Igaunija), Gyvai (Lietuva) un Patlis Band (Baltkrievija). Latviju festivālā pārstāvēs grupa „Vēstniecība”, Valdis Indrišonoks un Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles jauniešu ansamblis „Ex Animo”.

„Mēs esam priecīgi Baltijas Jauniešu festivālā pārstāvēt Latviju, un paši caur gatavošanos šim pasākumam saņemam svētību. Redzam arī, ka paveras jauni apvāršņi,” stāsta „Ex Animo” vadītāja Linda Mikule. „Jūtamies labi, un nav šaubu par to, ka Dievs grib, lai mēs festivālā dziedam. Sākumā domājām par vokālistu pieaicināšanu no malas, bet Kungs parādīja, ka nekas nav neiespējams arī mums pašiem. Pēc noklausīšanās saņēmām atsauksmes, ka mūsu slavēšanā ir brīvība un ka tā nāk no sirds. Tāds ir arī mūsu moto – lai ejam pie cilvēkiem ar atvērtām sirdīm. Lai garīgi sagatavotos, piektdien kopīgi piedalīsimies Sv. Misē. Festivālā dziedāsim „Tēvs mūsu” un Andra Mikuļa sarakstīto „Alleluja”. Tās būs tikai 6 minūtes, taču ļoti atbildīgas. Slavēšanā ir vienojošs spēks, un tā ir kā pieskaršanās Debesīm. Dziedot lūgsimies, lai Svētais Gars mūs vada, lai pieskaras klausītājiem Arēnā Rīga un lai nolīst par Latviju,” saka Linda Mikule.

Kā informē Gunta Ziemele, atbildīgā par festivāla organizēšanu no katoļu Baznīcas puses, katoļu draudžu pārstāvji ir iesaistījušies gandrīz visās Baltijas Jauniešu festivāla kalpošanas jomās. Ap 50 katoļu jauniešu dziedās draudžu apvienotajā korī, ko kopumā veidos 600 koristu. Arēnā Rīga darbosies Lūgšanu balkons, kur festivāla laikā konfesiju pārstāvji ik pēc stundas mainīsies, lai lūgtos par pasākuma norisi, mūziķiem un koncerta apmeklētājiem; viena stunda Lūgšanu balkonā ir uzticēta katoļiem. Ap 60 katoļu festivāla laikā kalpos ar garīgo padomdošanu jauniešiem, kas festivāla laikā pieņems lēmumu sekot Kristum. Jaunieši varēs saņemt padomu un aizlūgšanas arī īpašā Aizlūgšanu istabā, kur katoļi kalpos no pl. 18.00 līdz 20.00.

Līdz šim uz abiem festivāla pasākumiem kopā rezervētas aptuveni 17 000 vietas Arēnā Rīga. No tām aptuveni 10 000 vietas rezervējušas grupas, kas ieradīsies Rīgā gan no Lietuvas un Igaunijas, gan no citām Latvijas pilsētām ar vairāk kā 200 autobusiem. Apmēram 7500 individuālās sēdvietas uz festivālu rezervētas festivāla mājaslapā, kur reģistrēti vietu pieteikumi no 12 dažādām valstīm.

Baltijas Jauniešu festivāls ir bezmaksas, un šobrīd vēl ir pēdējā iespēja rezervēt savas vietas festivāla mājaslapā. Festivāla organizatori informē, ka iepriekšējā vietu rezervācija attiecas tikai uz sēdvietām, un festivāla apmeklētājiem būs pieejamas arī stāvvietas Arēnā Rīga. Tādēļ, ja arī festivāla mājaslapā vietas vairs nav iespējams rezervēt, joprojām pastāv iespēja festivālu apmeklēt – ar nosacījumu, ka ierodaties Arēnā Rīga savlaicīgi. Organizatori aicina ņemt vērā, ka visu vietu rezervācija tiek atcelta 15 minūtes pirms abu koncertu sākuma, tādēļ arī rezervēto vietu īpašniekiem ir svarīgi ierasties Arēnā Rīga laicīgi.

Festivālu rīko Baltijas valstu baznīcas sadarbībā ar Billija Grehema Evaņģēlisko asociāciju (BGEA) no ASV. Asociācijai ir daudzu gadu pieredze šādu festivālu organizēšanā ASV un Kanādā, bet festivāls Rīgā būs pirmais BGEA rīkotais jauniešu mūzikas festivāls Eiropā. Festivāla galvenais mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar pozitīvu vēsti par cerību, kas balstīta vēsturiskās kristīgās vērtībās, kā arī rosināt pozitīvas pārmaiņas daudzu jauniešu dzīvēs.

Ivars Kupcis, Baltijas Jauniešu festivāls
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti