“Tavs spēks ir Kristū!”

9. jūnijā Jelgavas diecēzē bija priecīgs notikums, – tās bīskaps Edvards Pavlovskis Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē par priesteri iesvētīja Juriju Gorbačevski.

Sakot uzrunu Sv.Misē, bīskaps aicināja priesteri Juriju ne tikai sludināt Dieva Vārdu, bet pašam būt par Kristus liecinieku un sludināt ar savu dzīvi arī, ja tas prasa varonību. Kristus uzsvēra, ka mēs esam Viņa liecinieki, un no liecinieka tiek prasīta uzticība, teica E. Pavlovskis. Viņš atzina, ka ar varonību dažreiz robežojas arī paklausība bīskapam, taču Baznīcai šis upuris ir vajadzīgs, jo, ja tas tā nebūtu, tad Baznīca no priestera to neprasītu.

„Esi stiprs, bet atceries, ka tavs spēks ir Kristū!” jauno garīdznieku aicināja bīskaps E. Pavlovskis.

Dāvanā no bīskapa Jurijs Gorbačevskis saņēma biķeri, kuru jaunais priesteris jau izmantoja primīcijas Sv. Misē, kas notika nākamajā dienā Dobeles Vissv. Trīsvienības baznīcā.

Kā pēc Sv. Mises jokojot sacīja bīskaps, šogad Jelgavas diecēzē ir „treknais gads”, jo tiek iesvētīts viens priesteris. Tāpat būs arī nākamgad, taču pēc tam sekos „liesais gads”, tāpēc draudzi un ordinācijas viesus E. Pavlovskis aicināja lūgties par aicinājumiem, lai Jelgavas draudzēs netrūktu priesteri.

Jāpiebilst, ka ordinācijas Sv. Misē piedalījās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns; jaunā priestera sveicēju vidū bija arī Betlēmes žēlsirdības mājas kopienas locekļi, kuriem Jurijs kalpojis.

Pēc ordinācijas Sv. Mises priesteris Jurijs Gorbačevskis saskaņā ar bīskapa Antona Justa iedibināto tradīciju iestādīja rozi.

LRKB IC, foto: Ingrīda Puce

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti