Now Reading
Tūkstošiem jauniešu apliecina ticību Kristum

Tūkstošiem jauniešu apliecina ticību Kristum

9. jūnijā Arēnā Rīga norisinājās Baltijas Jauniešu festivāls, kas pulcēja vairāk nekā 20 000 cilvēku. Festivāla mērķis bija evaņģelizācija, Jēzus Labās Vēsts pasludināšana, jauniešiem atbilstošā veidā – caur mūziku, Frenklina Grehema uzrunu un personiskām sarunām. Galvenās grupas, kas piedalījās abos koncertos, bija “Parachute Band” no Jaunzēlandes, Maikls V. Smits un “Newsboys” no ASV.
Lai gan festivāla galvenais organizators, arī sponsors, bija Billija Grehema asociācija no ASV, tā organizācijā liela loma bez jau pieredzējušajiem organizatoriem bija Latvijas kristīgajiem jauniešiem, kuri varēja iesaistīties gan organizatoriskajos darbos, sagatavošanās un lūgšanu pasākumos, pasākuma reklamēšanā, gan arī dziedot korī koncerta laikā, kļūstot par padomdevējiem tiem jauniešiem, kas tikko pieņēmuši Jēzu savā sirdī, aizlūgt par cilvēkiem, rūpēties par drošību festivāla laikā u.c. dažādos darbos.

Šogad piedalīties šajā festivālā un to atbalstīt, iesaistoties kalpošanā, aicināja arī Latvijas Romas katoļu Baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, tāpēc arī katoļu jaunieši iesaistījās pasākuma rīkošanā, lai sniegtu savu ieguldījumu Latvijas ticības atdzimšanā un ekumeniskās sadraudzības veidošanā, kā arī paši gūtu vērtīgu pieredzi.

Liecības:

Šogad pasākuma programmā uzstājās Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles jauniešu ansamblis “Ex Animo”. Aicinājumu piedalīties Baltijas jauniešu festivālā ansamblis uztvēra kā īpašu Dieva plānu attiecībā uz ansambļa turpmāko darbību, līdz ar to ilgi nešauboties, kopīgā lūgšanu garā, jaunieši pieņēma lēmumu tur piedalīties. “Centāmies šo piedāvājumu pieņemt pazemībā, nekļūstot lepniem par to, ka ansamblim būs iespēja dziedāt daudzu tūkstošu jauniešu priekšā un dalīt skatuvi ar pasaules slavenām kristīgajām grupām. Kā vienu no svarīgākajiem aspektiem mēs saskatījām to, ka dalība festivālā ļautu pārstāvēt Romas Katoļu Baznīcu starp citām kristīgajām konfesijām un draudzēm, kas, no vienas puses, ir liels gods, bet, no otras puses, liela atbildība. Tā arī bija lieliska iespēja Baltijas jauniešiem liecināt par Jēzu Kristu un pasludināt Evaņģēlija labo vēsti,” raksta “Ex Animo”.

Festivāla gatavošanās procesā tika iegūta neatņemama pieredze, kas ansamblim deva un dos stimulu arī turpmākajā darbībā, ir pārliecināti tā dalībnieki.

Māris Veliks (Rīgas Garīgā semināra 4. kursa students): Pirmkārt, šis pasākums bija lieliska liecība tam, ka dažādu konfesiju kristieši spēj Jēzum par godu veikt grandiozas lietas. Festivālā tas bija vērojums ne vien tā apmēros, bet arī pasākuma kvalitātē. Otrkārt, festivāls bija apliecinājums tam, ka mūzika var kalpot kā lielisks evanģelizācijas instruments. Šķiet, ka hallē esošajiem jauniešiem mūzikas ritmi bija saprotama un vienojoša valoda neatkarīgi no tā, kurā ticības ceļa posmā viņi atrodas. Treškārt, šāda veida kristīgi pasākumi paver brīnišķīgu iespēju jauniešiem iesaistīties kalpošanā un sniegt savu ieguldījumu, liekot lietā savas dāvanas, lai kādas tās būtu.

Festivālā man bija iespēja iesaistīties dažās kalpošanās – aizlūgt par cilvēkiem, kā arī kalpot padomdošanā tiem jauniešiem, kuri šajā vakarā apliecināja, ka vēlas ieaicināt Jēzu savā dzīvē.

Atis Rūrāns (sv. Jēkaba katedrāles draudzes loceklis): Mans pienākums festivālā bija būt padomdevējam. Domāju par tiem jauniešiem, kuri iznāks priekšā un nožēlos grēkus. Pasākumam ritot, sajutu, ka caur Frenklina runu Dievs īpašā veidā uzrunā arī mani. Viņš izteica tos vārdus, kas man bija jādzird, lai mainītu savu dzīvi. Šis festivāls bija ļoti liels ieguvums man, un tā bija diena, kas mainīja manu dzīvi.

Brīdī, kad Frenklins sacīja, ka jauniešiem, kas pieņems Jēzu par savas dzīves Kungu, tagad blakus ir labākais draugs, tad puisis, kas pagriezās pret mani, bija mazliet pārsteigts, jo tiešām viņam aiz muguras kāds stāvēja, lai palīdzētu. Tas bija 15 gadus vecs puisis, kurš nekad nebija gājis uz nevienu draudzi un pat nezināja, vai vietā, kur viņš dzīvo, ir kāda baznīca. Taču tieši šajā dienā viņš pieņēma Jēzu par savu Kungu un Glābēju.

Māsa Ginta Marija (Bezvainīgās Jaunavas Marijas māsas kalpones): Pirmkārt, tā bija iespēja kristiešiem no dažādām konfesijām vienoti darboties evaņģelizācijas jomā. Pārsteidza pasākuma organizētība, tas, ka bija piedāvātas dažādas kalpošanas iespējas. Mēs, māsas, piedaloties garīgo padomdevēju kalpošanā, redzējām, ka tiešām daudzu jauniešu sirdis bija uzrunājusi evaņģēlija vēsts. Kopumā šāda veida festivāls man bija jauna pieredze.

Marta Priedīte (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvente): Festivāls bija man nozīmīgs, jo pavēra kristīgās mūzikas pasauli, turklāt biju pārsteigta, ka ir tik daudz jauniešu, kuri izrāda interesi un meklē Dievu, kā arī to, kuri jau no sirds Viņam tic. Manuprāt, tas bija apbrīnojami, ka tik daudz jauniešu vienojās dziesmās un lūgšanās, tādējādi stiprinot viens otra ticību.

Velta Skolmeistere

Scroll To Top