Aglonas bazilikas Kora skolas koris piedalās „Pueri Cantores” festivālā Spānijā

No 11. līdz 17. jūlijam Spānijas pilsētā Granādā norisinās Vispasaules bērnu un jauniešu koru federācijas “Pueri Cantores” kongress – festivāls, kura 22 dalībnieku vidū ir Aglonas bazilikas Kora skolas koris.

PUERI CANTORES reizi divos gados pulcina korus no visas pasaules. Šīs organizācijas devīze ir: „bērni dzied mieram”. Kongresu – festivālu laikā kori sniedz koncertus baznīcās, dzied katras valsts nacionālajā dievkalpojumā, vairāki kori apvienojas t.s. Lūgšanās par mieru. Koru tikšanās noslēdzas ar grandiozu, visu koru dziedātu dievkalpojumu. Darbojoties koru federācijā PUERI CANTORES, bērni un jaunieši bagātina savu muzikālo pieredzi un iepazīst citu tautu kultūru. Aglonas bazilikas Kora skolas koris PUERI CANTORES biedrs ir no 2004. gada.

12. jūlijā Aglonas bazilikas Kora skolas korim kongresā Granādā paredzēts uzstāties Nacionālajā dievkalpojumā Žēlsirdības kapellā (Capilla de la Misericordia), kā arī piedalīties 3 Koru koncertā sv. Jeronima baznīcā (Igesia de San Jerónimo) kopā ar koriem no Šveices un Vācijas. 13. jūlijā Aglonas bazilikas koris kopā ar visiem kongresa dalības koriem piedalīsies „Miera lūgšanā”, bet 15. jūlijā būs svinīgs kongresa noslēguma dievkalpojums.

Kori Spānijā pavada bazilikas priesteris Juris Zarāns, kā arī Latgales koru federācijas PUERI CANTORES sekretāre Inese Stūre.

Aglonas bazilikas Kora skolas koris pateicas Latvijas vēstniecības Madridē darbiniekam Andrejam Kovaļovam par palīdzību brauciena rīkošanā, kā arī finansiālajiem atbalstītājiem – Līvānu novada attīstības biedrībai, Aglonas novada domei, Aglonas bazilikai, ilggadējam skolas draugam Jānim Klaužam un Jānim Dūklavam.

Ieva Lazdāne
Aglonas bazilikas Kora skolas kora diriģente

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti