Now Reading
Izdevniecība “Dzīvības straumes” laidusi klajā trīs jaunas grāmatas

Izdevniecība “Dzīvības straumes” laidusi klajā trīs jaunas grāmatas

Izdevniecībā “Dzīvības straumes” iznākušas trīs jaunas grāmatas – Annas Merlo “Spēt atlaist”, Māsas Brīges Makkennas / Henrija Laiberseta „Brīnumi notiek” un Endrjū Komiska „Plaisas laulības skaistumā”. Sniedzam ieskatu jaunajos izdevumos:

Anna Merlo „Spēt atlaist…”

Vecāki ļimst zem vainas apziņas nastas par to, ka nav gana daudz darījuši savu bērnu labā, un bērni ļimst zem vainas apziņas nastas par to, ka nav varējuši attaisnot savu vecāku cerības. Tāpēc attiecības starp vecākiem un bērniem nereti izpaužas kā manipilācijas un šantāžas, kas reizēm ir ārkārtīgi toksiskas.

Šajā grāmatā Anna Merlo mums atgādina atbrīvošanas darbu, ko paveikt nācis Kristus. Viņš vēlas mums iemācīt atsvabināties no viltus pienākumiem pret mūsu vecākiem, lai mēs, paši, kļuvuši brīvi, spētu savukārt atlaist savus bērnus. Šajā diferenciācijas darbā mēs neizbēgsim no sāpīgas saišu saraušanas, līdzīgi kā dzemdībās, kad mātes un bērni ir aicināti sadarboties, lai notiktu atdalīšanās, kas ir būtiski svarīga vienām un otriem. Vecākiem un bērniem ir jāattīsta pašiem sava dzīve. Bērniem nav vajadzīga perfekta māte, viņiem pietiek, ja māte ir priecīga! Jēzus ir atbrīvojis sievietes no lomas, kurā viņas jau kopš ilga laika ir ļāvušas sevi ieslodzīt: būt labai sievai, labai mātei, labai mājsaimniecei, – lai darītu viņas par nobriedušām, radošām, atbildīgām personām. Viņām vairs nav nepieciešama vīra un bērnu klātbūtne, lai būtu laimīgas. Atbrīvotās sievietes vairs nenes postu pašas sev un apkārtējiem cilvēkiem, taču viņām ir būtiska nepieciešamība, lai vīrieši celtos viņas aizstāvēt. Kad vīrieši būs dziedināti no vīrišķības krīzes, tūdaļ sekos arī sieviešu atbrīvošana. Kaut jel vīrieši būtu tik drosmīgi un izlasītu šīs rindiņas, lai labāk saprastu, kas ar viņiem noticis un ko Dievs no viņiem gaida, lai palīdzētu sievietēm, īpaši mātēm. Šī Annas Merlo trešā grāmata ir par sievietes atbrīvošanu, jo sievietes, kuras atradušas savu brīvību, spēj savukārt atbrīvot tos, kurus pašas turēja gūstā.

***
Māsa Brīge Makkenna. Henrijs Laibersets „Brīnumi notiek”

Māsa Brīge Makkenna tic. 25 gadu laikā, kopš viņa tika dziedināta no deformējošā artrīta, māsa Brīge sekmējusi neskaitāmu cilvēku cerību un dziedināšanu visā pasaulē, no milzīgām sapulcēm Latīņamerikā līdz rekolekcijām Korejā.

„Brīnumi notiek” stāsta par māsas Brīges satikšanos ar Dieva dziedinošo spēku. Tajā arī iepazīstamies ar viņas uzskatiem par ticību, Euharistijas spēku, lūgšanas svarīgumu un ar aicinājumiem saistītajām kalpošanām. Bet pāri visam šī grāmata norāda ceļu, kā izveidot tuvākas attiecības ar Jēzu, palīdz vairāk iepazīt Viņa mīlestību un iegūt dziļāku ticību Viņa spējai paveikt neiespējamo.

Māsa Brīge Makkenna OSC dzimusi Armagas grāfistē Īrijā. Viņai ir vispasaules mēroga dziedināšanas un evaņģelizācijas kalpošana, kas viņu aizvedusi uz daudzām pasaules valstīm, tajā skaitā uz Eiropu, Savienotajām Valstīm un daudzām Latīņamerikas zemēm.

Henrijs Laibersets ir laikraksta “The Florida Catholic” izdevējs un grāmatas „Caught in the Middle: Meeting God in the Midst of Problems” autors („Trāpījums centrā: kā sastapt Dievu problēmu vidū”).

„Dievs mums ir tuvāk mūsu slimībās un sāpēs, pateicoties māsas Brīges no sirds sacītajam „jā” Dieva aicinājumam viņas dzīvē. Kaut jel, lasot „Brīnumi notiek”, pieaugtu jūsu ticība un cerība, kā tās pieauga man,” lasītājiem novēl Anna Šīldsa, grāmatas “Nodošanās Dieva spēkam autore”.

„Jau no pirmajām nodaļām māsa Brīge mani izaicināja radikāli izdzīvot Evaņģēlija vēsti. “Brīnumi notiek” man no jauna iemācīja, ka Kungs sniedz lielas dāvanas saviem ļaudīm izcilai un uzticamai kalpošanai,” atzīst Džons Maikls Tolbots, Mūsdienu Kristīgās ierakstu studijas mākslinieks.

„Māsas Brīges intensīvā mīlestība uz Vissvētāko Sakramentu, godbijība pret priesterību, paļāvība uz lūgšanu… tas viss atmirdz šajās lappusēs, kas piedāvā vadlīnijas ikvienam, kurš cenšas padziļināt savu mīlestību un izpratni par Jēzu un Viņa Vārdu,” par grāmatu saka Dž. Pīters Greiss,
firmas W.R.Grace & Co priekšsēdētājs un izpilddirektors.

***

Endrjū Komiskis „Plaisas laulības skaistumā”

Laulības atbrīvošana no grēka seksualitātes un attiecību jomā. Izņemot mūsu savienību ar Kristu, laulība ir visnozīmīgākās attiecības zemes virsū. Tās ievainotība nodara postu visiem, kuri ar to saistīti; tās dziedināšana nodrošina nākamo paaudžu veselumu. Lai gan mēs „Tuksneša Straumēs” esam specializējušies tieši atsevišķu indivīdu dziedināšanā, tomēr vēlamies arī piedāvāt veselīgu un skaidru grupu programmu laulātajiem, kuri kopīgi cenšas strādāt pie savas dziedināšanas. „Plaisas laulības skaistumā” šim nolūkam sniedz bagātīgas iespējas – kopā ar citiem laulāto pāriem no jauna atklāt laulības labo dāvanu.

ENDRJŪ KOMISKIS (M. Div., Fullera Teoloģijas Seminārs) ir ordinēts mācītājs, „Tuksneša Straumju kalpojuma” (Desert Stream Ministries) dibinātājs un vadītājs. „Tuksneša Straumju kalpojuma” centrs atrodas Kanzassitijā, Misūri štatā. E. Komiskis sarakstījis grāmatas „Tiecoties pēc seksuālā veseluma” (Pursuing Sexual Wholeness, izd. Charisma Publications), „Spēks vājumā” (Strenght in Weakness, izd. InterVarsity Press), „Dzīvības Straumju” un „Pretstraumju” programmas (Living Waters, Crosscurrent, izd. Desert Stream Press). Viņš un viņa sieva Anete dzīvo Kanzassitijā.

Ilze Kurša Briede

Scroll To Top