Kā norit Liepājas bīskapa izraudzīšanās?

Kā sokas ar jaunā Liepājas diecēzes bīskapa meklējumiem? Kas pašlaik tiek darīts un aptuveni kad diecēzei varētu būt jauns bīskaps? – atbildot uz šiem ziņu aģentūras LETA jautājumiem, Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs, arhibīskaps Luidži Bonaci sniedza šādu atbildi:

„Patlaban Liepājas diecēzei ir vadītājs – Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš ir ticis nozīmēts par Liepājas diecēzes Apustulisko administratoru.

Kā Apustuliskajam administratoram, bīskapam Edvardam Pavlovskim ir visas tiesības un pilnvaras pārvaldīt Liepājas diecēzi kā diecēzes bīskapam.

Fakts, ka Liepājas diecēzei ir vadītājs, ļauj izraudzīties jauno bīskapu ar šim uzdevumam nepieciešamo piesardzību, apdomību un rūpīgi izsverot.

Kā to paredz Katoliskās Baznīcas tradicionālā prakse, Apustuliskā nunciatūra konfidenciāli lūgs visiem Latvijas katoļu bīskapiem, kā arī atsevišķiem priesteriem, konsekrētām personām un lajiem norādīt vārdus tiem kandidātiem, kuros – coram Domino (latv. – Dieva priekšā) – viņi saredz nepieciešamās īpašības tam, lai viņu kandidatūras varētu apsvērt, ieceļot nākamo Liepājas bīskapu.

Tas ir process, kas ir tikko kā sācies un būs nepieciešams laiks, lai to īstenotu tik labi, cik vien iespējams.

Tai pat laikā visas ieinteresētās personas un, īpaši Liepājas un Latvijas ticīgie, ir sirsnīgi aicināti lūgties par to, lai Liepājas diecēzei tiek izvēlēts un nozīmēts tas jaunais bīskaps, kuru Kungs vēlas.”

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti