Latgales jaunieši dodas pie Dzīvības avota

Svētā Mise, kopīga un paša klusā lūgšana, Jēzus ciešanu apcere Krustaceļa lūgšanā, ticības patiesību atcerēšanās un nostiprināšana…. Tas viss caurauda Rēzeknes-Aglonas diecēzes un Latvijas Mariāņu kongregācijas rīkotās Latgales katoļu jauniešu dienas, kas notika 7. un 8. jūlijā Viļānos.

Ekselence Jānis Bulis gan sprediķī, gan katehēzē daudzreiz uzsvēra, ka ticību jāizkopj kā dārzu arī ikdienā. Tikmēr darba grupās jaunieši, mariāņu tēvu un kustības „Par dzīvību!” pārstāvju mudināti, padziļināja izpratni par draudzību, laulības dzīvi, aicinājumiem, konsekrēto dzīvi. Plaši apmeklētas bija arī Daugavpils Jēzus Sirds prāvesta tēva Andra MIC saruna par to, kā saglabāt ticību. Jaunieši, atbildot uz vaicājumu, kā ticība izpaužas ikdienā, uzsvēra, ka ticīgs cilvēks ir lūgšanu cilvēks, viņš iet baznīcā, mīl Dievu un tuvāko. Svēto Rakstu studijas un gavēnis ir tikpat svarīgi kā Svētā Mise, grēksūdze un lūgšana, sevišķi Rožukroņa lūgšana, papildināja tēvs Andris MIC.

Braucot mājās, visi dalībnieki (to bija vairāk kā 200) atzina, ka divās dienās no Dzīvības avota Dieva izdevās sasmelties daudzas žēlastības, tā piedzīvojot pasākuma devīzē ietverto aicinājumu „Vienmēr priecājieties Kungā!” (Flp 4,4).

Egita Terēze Jonāne, „Latgales Laiks”
Autores foto

Foto (augšpusē): Jauniešu Krustaceļa lūgšana jaunizveidotajā Krustaceļa dārzā.

1. V.E. Rēzeknes – Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa iesvētītais Viļānu katoļu baznīcas jaunais Vissvētās Jēzus Sirds altāris.

2. Ekselence J. Bulis iesvētā Jura Matuleviča MIC kapelu.

3. (No kreisās) Ekselence un tēvs Benedikts MIC jauniešus uzrunā vakariņās.

4. Darba grupā par konsekrēto dzīvi savu pieredzi stāsta (no kreisās) tēvs Imants MIC un Mariāņu kongregācijas ģenerālpriekšnieks Andžejs Pakula.

5. Darba grupā par draudzību jaunieši iejutās lomu spēlēs.

6. Priesteris Andris Ševels MIC runā par to, kā saglabāt ticību.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti