Svarīgāka ir kvalitāte!

Šogad Kurzemē Jauniešu dienas varēja svinēt visu vasaru – jau kopš jūnija sākuma jaunieši gan kopīgi atpūtās, gan garīgi pilnveidojās dažādos pasākumos. KJD devīze šogad, atsaucoties pāvesta aicinājumam, bija „Vienmēr priecājieties Kungā” (Flp 4,4), un tās rīkoja jaunieši no Saldus un Liepājas.
No 20. līdz 22. jūlijam KJD noslēguma pasākums notika kopienas Chemin Neuf mājā Liepājā, kas atrodas Karostā, Atmodas bulvārī 15.

Kā pastāstīja KJD koordinators Sandris Cīrulis, Jauniešu dienas piektdien ievadīja slavēšanas vakars, kas noritēja brīvā un nepiespiestā gaisotnē. Slavētāju vidū bija arī trīs dominikāņu mūki, kas no Francijas pilsētas Lilles bija ieradušies Latvijā pavadīt brīvdienas. Sestdien pr. Mariušs Kempa un organizācijas Opus Dei loceklis Florians Gahbauers jauniešiem vadīja konferences par to, kā būt kristietim mūsdienu pasaulē. Pr. Mariušs Kempa jauniešus mudināja nekad nepadoties un pašiem dzīvot kā kristiešiem, liecināt ar savu piemēru. Savukārt Opus Dei pārstāvis atgādināja, ka mēs varam slavēt Dievu arī strādājot. Ja veltām ikdienas darbus Kungam, tie kļūst par lūgšanu un tuvina mūs Debesu Valstībai. Savukārt svētdien jaunieši devās mazā svētceļojumā no Chemin Neuf mājas uz Liepājas Sv. Jāzepa katedrāli, kur pēcpusdienā svinēja Svēto Misi kopā ar Liepājas diecēzes Apustulisko administratoru bīskapu Edvardu Pavlovski un bīskapu Ārvaldi Andreju Brumani. Uzrunājot 19 jauniešus, kurus šoreiz bija pulcējušas Kurzemes diecēzes jauniešu dienas, E. Pavlovskis izstāstīja līdzību par karavadoni, kurš no lielā pulka atsijāja tos, kas šaubījās, baidījās vai kā citādi nebija gatavi doties cīņā un atzina, ka svarīgāka par kvantitāti ir kvalitāte. Vienlaikus, aicinot uz evaņģelizāciju, bīskaps sacīja: „Ja nākamreiz katrs paņems līdzi 20 jauniešu, katedrāle būs pārpildīta!”
LRKB IC, foto: Anna Gēbele

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti