Uzcel savu baznīcu Bruknā!

No 20. līdz 22. jūlijam Liepājā notiks Kurzemes diecēzes jauniešu dienu (KJD) noslēguma pasākums.

Šogad Kurzemē Jauniešu dienas bija iespējams svinēt visu vasaru – jau kopš jūnija sākuma jaunieši kopīgi gan atpūtās, gan garīgi pilnveidoja sevi dažādos pasākumos, kas tika organizēti, lai sagatavotos noslēguma pasākumam Liepājā.

Latvijā ir daudz fantastiski, vislabākajā nozīmē neprātīgi, sirdsgudri un stiprus ceļus ejoši cilvēki. Viens no viņiem ir priesteris Andrejs Mediņš.

2001.gadā izpostītajā Bruknas muižā, Bauskas novadā viņš izveido rehabilitācijas vietu “Kalna svētību kopiena”. Tās mērķis ir palīdzēt dažādās atkarībās esošiem ļaudīm. Kopienā katram ir iespēja atrast pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, “lietojot” vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā patronese ir Māte Terēza no Kalkutas.

2011.gada 31.maijā, Andreja Mediņa iniciēta, ir sākta starpkonfesiju kapelas būve Bruknā, jo muižā esošā ir par mazu. Lai kapela taptu, nepieciešami ziedojumi. Akcijas “Uzcel savu baznīcu!” mērķis ir palīdzēt uzcelt sakrālo celtni un apustuļu skulpturālo grupu.

Kora “Kamēr…” klātbūtne šajā ceļā nav nejauša. Līdzīgi kā šo kori raksturo nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams, arī akcijas veidotāju “Uzcel savu baznīcu” pārliecība ir – kamēr esam gatavi savu talantu, darbu un laiku dāvāt svētīgu mērķu sasniegšanai, mēs ceļam arī katrs savu iekšējo baznīcu. 21. jūlijā koris “Kamēr…” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā izpildīs mūziku no dažādiem iepriekš realizētajiem projektiem.

Kora “Kamēr…” koncerts ieskandinās 25. augustā Bruknas muižā gaidāmo lielkoncertu “Uzcel savu baznīcu!”, kurā muzicēs un piedalīsies dažādi Latvijā zināmi un populāri mūziķi, tostarp, Renārs Kaupers, Goran Gora, Aija Andrejeva un citi.

Visi koncertos iegūtie līdzekļi tiks izmantoti kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

Brigita Zelča

Foto: 1. kopienas darbs pie kapelas celtniecības (Ilmārs Znotiņš)

        2. iesāktā Apustuļu kapela (LRKB IC)

        3.  koris “Kamēr…” (Ansis Starks)

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti