Vatikāna radio raidījumi latviešu valodā tagad skan Latgales radio

No 18. jūlija Latgales radio ir dzirdami Vatikāna radio latviešu valodas raidījumu redakcijas veidotie raidījumi. 19 minūšu ilgās pārraides tagad var klausīties Latgales radio ēterā ik dienas pl. 9.30 un 21.30.

Jēkabpilī Latgales radio raida 95,8 Mhz, Balvos – 99,5 Mhz, Rēzeknē – 103 Mhz un Daugavpilī – 95,2 Mhz.

Šī gada 1. jūlijā Vatikāna radio pārtrauca raidījumu translāciju vidējo un īsviļņu diapazonā Eiropā un Amerikā. Līdz ar to arī Vatikāna radio latviešu valodas sagatavotās programmas bija iespēja klausīties tikai internetā mājas lapā http://www.radiovaticana.org, jo Latvijā neviena radiostacija šīs programmas nepārraidīja. Uzsākot šo programmu retranslāciju Latgales radio, Latgales iedzīvotājiem būs iespēja ar radio starpniecību iepazīties ar pāvesta ikdienas darbību un mācību, kā arī Katoliskās Baznīcas dzīvi visā pasaulē latviešu valodā.

Vatikāna Radio darbojas kopš 1931. gada 12. februārī, un pirmais raidījums latviešu valodā izskanēja 1948. gada 2. septembrī. Raidījumi latviešu valodā bija vieni no pirmajiem Vatikāna radio lingvistiskajiem raidījumiem. Šodien Vatikāna radio raida 45 pasaules tautu valodās, savukārt interneta mājas lapa pieejama 38 valodās.

LRKB IC/ Vatikāna radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti