Now Reading
Latvijas jaunie ikonogrāfi aicina uz ikonu izstādi

Latvijas jaunie ikonogrāfi aicina uz ikonu izstādi

17. augustā, pl. 17.00 grafikas galerijā „Rīgas Tālers” Latvijas Mākslinieku savienības ēkā 11. Novembra krastmala 35, Rīgā durvis vērs Ikonogrāfu biedrības veidotā izstāde, kurā būs apskatāmas Dievmātes, Kristus, svētku un svēto ikonas, kas radītas Pareizticīgo baznīcas tradīcijā. Izstāde apmeklētājiem būs atvērta no 18.augusta un būs apskatāma līdz 8. septembrim.

Sestdienās, sākot ar 18. augustu, no pl. 12.00 līdz 17.00 grafikas galerijā „RĪGAS TĀLERS” apmeklētajiem būs iespēja iepazīties arī ar ikonu tapšanas gaitu. Izstādes norises laikā mākslinieki gleznos ikonas un atbildēs uz interesentu jautājumiem.

Ikonogrāfu biedrībā apvienojušies 13 mākslinieki-ikonogrāfi, Latvijas Kristīgās akadēmijas absolventi, kuri par savas darbības pamatuzdevumu izvirzījuši vēlmi apliecināt ikonas neatkārtojamo lomu Pareizticīgās baznīcas mākslā un pasaules kultūras mantojumā.

Ikona, kuras vēsture mērojama gadu tūkstošos, turpina dzīvot 21.gadsimtā jaunās krāsās, bet uz stipriem Pareizticīgās baznīcas ieliktiem ikonogrāfijas pamatiem.

Izstādes darba laiks: pirmdien, otrdien, piektdien pl. 12.00 – 18.00, sestdienās no pl. 12.00 – 17.00.

Attēlā: Vissvētās Dievadzemdētājas ikona „Dzīvudarošais kauss” (koks, olu tempera), 43×53 cm. Māksliniece Irina Žagata.

Izstādes kuratore Anna Zandberga-Šenke, LRKB IC

Scroll To Top