Sešas svētceļnieku grupas satiksies Višķos uz pr. V. Litauniekam veltītu vakaru

12. augusta vakars ir pēdējais pirms ieiešanas Aglonā un savā ziņā svētceļniekiem visemocionālākais, jo ir mērots garš ceļš un tuvojas galamērķis. Viena no vietām, kur pēdējā vakarā pirms ieiešanas Aglonā, nakšņo vairākas grupas, ir Višķu baznīca. Tur sastopas draugi no dažādām draudzēm, ir atkal redzēšanās prieks un vēlēšanās dalīties tajā, kas piedzīvots pēdējās nedēļās. Tā kā ienākot Aglonā, svētceļnieku grupa savā ziņā izšķīst svētvietas plašumā un dažādajos dievkalpojumos vai individuālās lūgšanās, tad 12. augusta vakars ir brīdis, kad vēl pēdējo vakaru grupas dalībnieki svin kopā būšanu šajā ceļā.

12. augustā Višķu baznīcā uz priesterim-moceklim Vladislavam Litauniekam (1909-1941) veltītu vakaru pulcēsies sešas svētceļnieku grupas no Liepājas, Ventspils, Jelgavas, Rīgas, Valmieras un Gulbenes. Plkst. 18 Višķu baznīcā notiks Svētā Mise, kur sprediķi par teiks Liepājas grupas vadītājs pr. Mariušs Kempa. Pēc Svētās Mises tiks demonstrēts fragments no režisora Jāņa Logina pr. V.Litauniekam veltītās filmas „Mācītājs”, kā arī būs tikšanās ar Zaigu Melkerti, kas ir sarakstījusi nelielu grāmatiņu par šo priesteri, kas 1941.gadā 32 gadu vecumā Daugavpils cietumā tika nežēlīgi spīdzināts un nogalināts. Baznīcā būs apskatāma viņam veltīta izstāde. Vakaram noslēdzoties, svētceļnieki pulcēsies uz lūgšanu pie V.Litaunieka kapa, kas atrodas Višķu baznīcas dārzā.

13. augustā Aglonas zvanu skaņas iezīmēs katras grupas ienākšanu. No visām pusēm plūdīs dziesmas, pa dažādiem ceļiem bazilikas laukumā ienāks grupas, kuru priekšā tiek nests krusts un karogi. Plkst. 22 Aglonas bazilikā sāksies svētceļnieku vigīlija, līdz tam būs jāpaspēj nomazgāt ceļa putekļus un iekārtoties uz vairākām naktīm, kas tiks pavadītas Aglonā.

Svētceļnieku vigīlija ir vēl viens aizkustinošs brīdis. Svētceļnieki ir nonākuši galamērķī, pārvarējuši iekšējas un ārējas cīņas, piedzīvojums tuvojas noslēgumam un ir svarīgi sagatavoties jaunam dzīves posmam, kas vairs nebūs uz baltā ceļa, bet vedīs cauri ikdienas rūpēm. Svētceļnieku vigīlijā var pateikties Dievam par visu piedzīvoto, par saņemtām atbildēm, par iegūto iekšējo mieru, par tikumiem, kas ir nostiprinājušies, par laimi būt Dieva bērnam.

Visu 13. augusta nakti turpināsies svētceļnieku lūgšanas, dziesmas un liecības par ceļā piedzīvoto. Ik pēc stundas mūziķi nomainīs viens otru, lai visiem būtu iespēja slavēt Dievu Aglonas bazilikā. Priesteri dežūrēs biktskrēslos, lai ikviens, kas grib atbrīvot savu sirdsapziņu, var pieiet pie grēksūdzes. Bazilikas laukumā un zem pāvesta altāra nojumes svētceļnieki no dažādām Latvijas malām iegrims garīgās sarunās, sagaidot rīta ausmu un dienu, kad sāksies lielie svētki.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti