Now Reading
Diskutēs par rakstoša cilvēka atbildību mūsdienās

Diskutēs par rakstoša cilvēka atbildību mūsdienās

Eiropas Valodu dienā – 26. septembrī interesenti tiek aicināti uz diskusiju par to, kāpēc slikta ziņa mūsdienās tiek uzskatīta par labu. Pasākumā piedalīsies rakstniece Inga Žolude, kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere un arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs. Tas notiks Eiropas Savienības mājā Sarunu zālē un sāksies plkst. 17.00. Pasākumu vadīs žurnālists Arno Jundze.

Pasākuma rīkotāji raksta: “Diskusijas nosaukums ir „Valodas tevi ved tālāk”. Nosaukums raksturo mūsdienu saziņas sociālo telpu, kur nepastāv nekādi ierobežojumi. Valodu zināšanas ir vienīgā atslēga, kas nepieciešama saziņai ar pasauli.

Jaunais saziņas process, protams, veido ne tikai jaunas sociālās komunikācijas paradigmas, bet arī riskus un problēmas. Viena no tām ir sociālās telpas pieblīvējums ar ļoti zemas kvalitātes tekstiem.
Mūsdienās, kad ar vārda producēšanu publiskajā telpā nodarbojas teju katrs rakstītpratējs, joprojām pastāv senās likumības par vārda spēka neaptverami lielo iedarbību uz cilvēku individuāli un sabiedrības procesiem kopumā. Kas ir rakstoša cilvēka atbildība šodien?
Vai māksliniekam, publiskai personai un pat jebkuram vārda fiksētājam ir jābūt pozitīvajai idejai, vai viņam ir jāapzinās, ka viņš „programmē” sabiedrisko domu, ietekmē sociālo procesu virzību?
Ko nozīmē vārda ekoloģija, kāda ir Latvijas literārās vides inteliģence un tās ietekme uz sabiedrības vērtībām? Kas ir literāts? – tikai medijs vai mērķtiecīgs sabiedriskās domas veidotājs?
Kāpēc sliktā ziņa bieži ir daudz populārāka nekā labā?”
Pasākums ir bezmaksas. Notiek Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28, 1. stāvā. Aicināti visi interesenti.
 Par citiem Eiropas Valodu dienas pasākumiem lasiet www.valoda.lv
 LRKB IC, Latviešu valodas aģentūra
Scroll To Top