Jaunība + ticība = eksplozīvs maisījums

Pagājušajā nedēļas nogalē, no 21. – 23. septembrim, Alūksni piepildīja vairāk nekā 300 jauniešu, kurus vienoja kopīgs mērķis – kopā ar citiem svinēt savu ticību Vidzemes Jauniešu dienās. Pasākuma noslēguma Svētajā Misē draudzes pārstāve atzina, ka kopā ar jauniešiem Alūksnes ielas piepildījis Svētais Gars.
Pasākums tika ievadīts ekumeniskā gaisotnē – Jauniešu dienas tika atklātas ar kardināla Jāņa Pujata uzrunu. Pēc neliela Rīgas Garīgā semināra audzēkņa Māra Velika stāsta par prieku, ko Dievs sagatavojis mūsu dzīvēs, un slavēšanas sekoja Izlīguma ceļš. Tajā viens no apstāšanās punktiem bija Alūksnes luterāņu baznīca, kur Jauniešu dienu dalībniekus uzrunāja LELB arhibīskaps Jānis Vanags.
Izlīguma ceļa laikā Jauniešu dienu dalībnieki sastapās arī ar dažādiem šķēršļiem: daļu ceļa varēja mērot ar aizsietām acīm, vēlāk – ar sasietām kājām. Šīs interakcijas ļāva atklāt Izlīguma ceļa būtību – ceļā uz prieku mēs sastopamies ar dažādām šķēršļiem un vienīgais veids, kā ar tām tikt galā, ir piedot – piedot citiem par to, kā viņi mūs ir ievainojuši, piedot sev par to, ko esam darījuši nepareizi, kā arī piedot Dievam par to, ka Viņš mūsu dzīvēs pieļāvis notikumus, ko mēs neesam varējuši saprast.
Piektdienas vakars noslēdzās ar Izlīguma vakaru katoļu baznīcā, kur bija gan Gulbenes jauniešu veidots skečs, gan Madonas ansambļa vadīta pielūgsmes mūzika, gan arī iespēja pieņemt Grēksūdzes sakramentu, priestera svētību ar eļļām un aizlūgšanas.
Sestdien jaunieši piedalījās slavēšanā kopā ar semināristu ansambli, klausījās pr. Andžeja lekcijās par prieku attiecībās ar Dievu un cilvēkiem, vēlāk Jauniešu dienu dalībnieki devās ielās, lai vietējos iedzīvotājus uzaicinātu uz vakara koncertu, kas daudziem jauniešiem bija pirmie soļi evaņģelizācijā.
Pēcpusdienā dalībniekiem bija iespēja darboties dažādās darba grupās, un vakara koncerts bija laba liecība tam, ka Latvijas jaunieši ir patiešām talantīgi – pusotras stundas laikā dažas no darba grupām izveidoja priekšnesumus, kas pārsteidza visus, – vakara programmu bagātināja perkusiju, zvanu un gospeļu darba grupu uzvedumi, turklāt grafiti darba grupas veikums kļuva par lielisku dekorāciju Tautas nama zālē, kur koncerts norisinājās. Koncerta laikā prieku izbaudīt ļāva dažādu mūziķu izpildītās dziesmas, viņu liecības, kā arī dejas un vienkārši kopā būšana.
Svētdien priecīgu noskaņu deva slavēšana, ko vadīja Kaspars Ezeriņš kopā ar kādu ļoti īpašu viesi – brazīli Helio Junior, kurš dalījās ar savu liecību un uzrunāja jauniešus, stāstot par to, kā izjūt Dieva mīlestību.
Īpaša loma Jauniešu dienu noslēgumā bija Latvijas Romas Katoļu Baznīcas arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča klātbūtnei. Visu Jauniešu dienu laikā jauniešiem bija iespēja rakstīt jautājumus arhibīskapam, uz kuriem viņš centās arī atbildēt. Arhibīskaps atbildēja gan uz tādiem jautājumiem kā: vai esat vietnē facebook.com? un vai kādreiz esat bijis iemīlējies?, gan arī uz nopietniem ar ticību saistītiem jautājumiem, piemēram, par sievietes lomu Baznīcā. Taču īpašas ovācijas izraisīja viņa atbilde uz pr. Riharda Rasnača, kas vadīja jautājumu un atbilžu procesu, atvainošanos par to, ka arhibīskapam bija nācies tik agri celties, lai dotos uz Alūksni. Uz to viņš atbildēja: „Bet jūs taču esat svarīgi!” Tāpat spēcīgi uzrunāja arhibīskapa teiktais, ka „jaunība un ticība – tas ir eksplozīvs maisījums”.
Jauniešu dienas noslēdza Svētā Mise, ko katoļu baznīcā celebrēja arhibīskaps un muzikāli animēja jaunieši kopā ar semināristiem, kas savā ziņā simbolizēja vienotību, ko veidojam Baznīcā. Beigu svētība un pateicības dziesma bija īpaši emocionāls mirklis, jo nesa apziņu, ka ir noslēdzies kaut kas ļoti īpašs.
Lai gan Vidzemes Jauniešu dienas 2012 ir noslēgušās, prieks mūsu sirdīs paliks vienmēr. Šo dienu laikā iepazinām vairāk Dievu, kā arī viens otru, kļuvām par tādu kā kopienu, tāpēc ir svarīgi palikt kopā. Lai paliktu vienoti, aicinām ikvienu, kurš apmeklēja Jauniešu dienas vai tajās piedalījās sirdī, turpināt apmeklēt www.facebook.com/vjd2012 un www.draugiem.lv/vjd, kur ir un būs pieejamas gan liecības no pasākuma, informācija par tālākām aktivitātēm, dažādi stāsti un video ticības stiprināšanai. Tāpat ikviens ir aicināts iesaistīties aktivitātēs draudzēs vai kopā ar draugiem ticībā tādas veidot!
Lai Svētā Gara prieks mūs nemitīgi aizdedzina!
Velta Skolmeistere, Vidzemes Jauniešu centrs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti