Meklējot prieku Alūksnē

No 21. – 23. septembrim Alūksnē norisināsies „Vidzemes Jauniešu dienas 2012″, kas pulcēs jauniešus gan no Vidzemes, gan citiem Latvijas novadiem. Piedaloties pasākumā, jauniešiem būs iespēja gan izdzīvot kopīgas lūgšanas, gan piedalīties radošajās darba grupas – apgūt perkusiju spēli perkusionista Nila Īles vadībā, dziedāt gospeļus kopā ar vienu no vadošajām gospeļdziedātājām Latvijā Kristīni Prauliņu, mācīties rādīt trikus kopā ar iluzionistu Tomu Felkeru u.c., kā arī dzirdēt koncertu, kurā piedalīsies kristīgie mūziķi – Lība Ēce, Oskars Deigelis, Dace Kaša, Inese Šuļžanoka un draugi, „Ex Animo”, Kaspars Ezeriņš un pielūgsmes vadītājs no Brazīlijas Helio Juniors.

Jauniešu dienu tradīciju visā pasaulē pirms vairākiem gadu desmitiem izveidoja pāvests Jānis Pāvils II ar mērķi pulcināt jauniešus, lai kopīgi svinētu savu ticību. Pirmajās Jauniešu dienās, kas notika Romā un bija atvērtas cilvēkiem no visām pasaules valstīm, piedalījās vairāk nekā 300 tūkstoši jauniešu, kas bija pārsteigums arī pašam pāvestam. Pēc šīs skaistās pieredzes tika iedibināta tradīcija svinēt Jauniešu dienas gan pasaules mērogā, gan arī valsts vai diecēzes līmenī. Šobrīd Jauniešu dienas pasaules mērogā notiek katru otro gadu, un pērn Madridē tās pulcēja divus miljonus dalībnieku.

Šī gada moto Jauniešu dienām visā pasaulē ir: „Priecājieties Kungā vienmēr!”, un arī Alūksnē gaidāmajā pasākumā īpaša uzmanība tiks pievērsta dažādiem prieka aspektiem, kurus izdzīvot palīdzēs lekcijas – „Tu esi paredzēts priekam!”, „Prieks attiecībās ar Dievu”, „Prieks attiecībās ar cilvēkiem” un „Kā saglabāt prieku?”.

Jauniešu dienu programmā paredzēta arī kopīga pielūgsme muzicējot; Svētās Mises; lāpu gājiens jeb izlīguma ceļš un Izlīguma vakars piektdien; radošā darba grupas (zvanu, un džambas spēles, grafiti un citu mākslas veidu – apgleznošanas, teātra, īsfilmu, deju u.c.); sestdienas vakara koncerts ar dziesmām, mūziķu stāstiem par viņu pašu ticības ceļu un jauniešu priekšnesumiem, kas taps darba grupu laikā. Svētdien, pasākuma noslēgumā, jauniešiem būs iespēja uzdot āķīgus jautājumus Rīgas arhibīskapam – metropolītam Zbigņevam Stankevičam, kā arī īpašā veidā izdzīvot kulminācijas mirkli – Svēto Misi Alūksnes Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā, akcentējot ekumenismu, sadraudzību starp konfesijām.

Šogad Jauniešu dienas vasarā notikušas gan Latgalē, gan Kurzemē un Zemgalē, taču par Vidzemes Jauniešu dienu norises laiku tika izvēlētas septembra beigas, kad skolās un augstskolās jau sācies mācību gads un jauniešiem nepieciešami papildus „prieka vitamīni”. Alūksne par pasākuma norises vietu tika izraudzīta tādēļ, ka došanās uz attālo Ziemeļvidzemes pilsētu jauniešiem būs reizē gan kā svētceļojums, gan piedzīvojums. Turklāt Alūksne ir vēsturiski nozīmīga, jo šajā pilsētā vācu mācītājs Ernsts Gliks latviešu valodā iztulkoja Bībeli – 1685. gadā Jauno Derību un 1689. gadā – Veco Derību. Lai uzzinātu vairāk par šo notikumu, jauniešu dienu dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Alūksnē esošo Ernsta Glika Bībeles muzeju.

Papildu informācija par Vidzemes Jauniešu dienām pieejama Vidzemes Katoļu jauniešu centra izveidotajā Facebook profilā www.facebook.com/vjd2012.

Vidzemes Katoļu Jauniešu centrs, LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti