Ieskats Rīgas Katoļu ģimnāzijas 20 gadu jubilejas svinībās

29. septembrī Rīgas Katoļu ģimnāzijā bija sestdienai neierasti skaļi, – ne tikai skolēni, bet arī absolventi un bijušie darbinieki jau no paša rīta bija pulcējušies, lai svinētu skolas divdesmitgadi.
Pasākumu ievadīja bīskapa Antona Justa celebrētā Svētā Mise skolas kapelā. Pievēršoties skolas misijai, bīskaps uzsvēra, cik būtiski ir gūt ne tikai zināšanas un attīstīt ne tikai prātu, jo cilvēkam ir miesa un gars. RKĢ direktoram, skolotāju kolektīvam, darbiniekiem, skolēniem un viņu vecākiem bīskaps A.Justs novēlēja veidot priecīgu skolas vidi, kur dvēsele smeļ spēku un prāts tiek izgaismots, kā arī kļūt par gaismas nesējiem, turpināt augt un veidoties.

Pēc Sv.Mises un agapes sekoja vairākas stundas garš pasākums draudzes mājā, kurā izturīgākie palika līdz pat beigām, noklausoties RKĢ mājturības skolotāja Sandija un viņa mūzikas grupas sniegumu. Laba vēlējumus RKĢ saņēma no RARZI direktora p.i. Aleksandra Stepanova, kurš norādīja, ka abas iestādes ir kā „divi rada gabali”, kuri nākotnē būs zem viena jumta. Rīgas Garīgā semināra audzēkņi, no kuriem daļa reiz paši mācījušies RKĢ, pārsteidza ar muzikālu priekšnesumu, kuram noslēgumā ar savu jaunāko dziesmu pievienojās RKĢ direktors Māris Ozoliņš.
Kamēr vecāki cītīgi sēdēja un klausījās bērnu un viesu koncertā, dalījās atmiņās, piedalījās improvizācijas izrādē par skolu, bērni savas baltās zeķbikses aktīvi padarīja pelēkzaļas sporta laukumā un radošajās darbnīcās radīja rudenīgus ziedus un brošas.
Ilze Mežniece, foto: Liene Žeimunde, Ilze Mežniece

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti