Lūdz palīdzēt nodegušā Madonas katoļu draudzes īpašuma atjaunošanā

Madonas katoļu draudze 23.-25. novembrī svinēja Kristus Karaļa svētkus. Diemžēl naktī uz piektdienu, pirms draudzes lielākajiem svētkiem, aizdegās un nodega aiz dievnama esošais šķūnis.
– Pats no sevis šķūnis aizdegties nevarēja, – laikrakstam “Stars” komentē priesteris Rihards Rasnacis. – Elektroinstalācijas bija jaunas un sakārtotas, tās atbilda visiem drošības noteikumiem. Iepriekšējā vakarā pulksten 20 no šķūņa tika ienesta malka un nekas neliecināja par ugunsnelaimes tuvošanos. Aizdomas, ka tā ir ļaunprātīga rīcība, policija veic izmeklēšanu, ir ierosināta krimināllieta.

Zaudējumu apmērs ir ievērojams, jo sadegusi ne tikai malka un šķūnis, kam tikko bija uzlikts jauns jumts, bet arī inventārs: trīs zāles pļāvēji, divi trimmeri, no Šveices baznīcas dāvātais Krusta ceļš un vairāki svečturi, dažādi instrumenti, radiatori un citas lietas jaunajai mājai, celtniecības materiāli un tamlīdzīgi. Kopējie zaudējumi lēšami 10 tūkstošu latu apmērā.
– Šķūnis būs jāatjauno, nepieciešamais inventārs – jāgādā no jauna, – komentē Rihards Rasnacis. – Aicinām sabiedrību būt saprotošai un iespēju robežās palīdzēt (ziedot var uz: Madonas Romas katoļu draudze, reģ. Nr. 90000463704, norēķinu konts LV19UNLA0095132107450). Priecāsimies par kokmateriāliem, celtniecības materiāliem, skārdu. Var palīdzēt arī ar savu darbu (pieteikties pie priestera, tālrunis 29120606). Tāpat nepieciešama sausa malka vai briketes (tās apsegsim ar tentu, jo citur tās pagaidām nav kur novietot). Jaunu šķūni tūlīt uzbūvēt nevarēsim, šim darbam nepieciešama dokumentācija un projekta izstrāde. Klāt ir arī Advents, un tuvojas Ziemassvētki – nevaram atstāt novārtā garīgās lietas un nodarboties tikai ar celtniecību.
Priesteris aicina cilvēkus, kas kaut ko dzirdējuši vai redzējuši aizdedzinātā šķūņa sakarā, vērsties policijā. „Garīgi šo uzbrukumu var izskaidrot – ļaunais gars dusmojas, ka draudzē tiek veikti labi darbi, tomēr ugunsgrēkam roku pielicis kāds konkrēts cilvēks. Ja kāds zina par izteiktiem draudiem vai ļaunprātīgu rīcību, aicinu vērsties policijā.”
Atskatoties pagātnē, pirms vairākiem gadiem, kad Madonas katoļu draudzē kalpoja priesteris Alberts Cimanovskis, arī tika aizdedzināts kāds objekts, tiesa, daudz mazāks un nenozīmīgāks.
Inese Elsiņa, Madonas reģiona laikraksts “Stars”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti