Katoļu Baznīcas Informācijas centrs aicina piedalīties labdarības akcijā „Uzcelsim Baznīcu!”

Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošana, Kauguru, Valmieras, Daugavpils, Rēzeknes, Rugāju, Rojas un Igates baznīcu celtniecība, Bētlemes žēlsirdības mājas – rehabilitācijas centra un Rīgas Katoļu ģimnāzijas attīstība – par šiem projektiem apkopota informācija Romas Katoliskās Baznīcas Latvijā rīkotās labdarības akcijas „Uzcelsim Baznīcu” jaunajā tīmekļa vietnē uzcelsimbaznicu.lv.
Labdarības akcijas „Uzcelsim Baznīcu!” mērķis ir piesaistīt līdzekļus jaunu dievnamu celtniecībai vietās, kur vēsturiski nekad nav bijusi baznīca, jau esošu baznīcu atjaunošanai Latvijā, kā arī citiem nozīmīgiem Baznīcas projektiem, kas saistīti ar izglītību, sociālo jomu un informācijas izplatīšanu.

Akcijas tīmekļa vietnes sadaļā “Projekti” iespējams iepazīties ar katru atsevišķo projektu, kura īstenošanā šobrīd nepieciešams atbalsts. Projektus var atbalstīt finansiāli, pārskaitot ziedojumu Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centram vai atsevišķos gadījumos – piedāvājot celtniecības materiālus, kā arī ieguldot savu laiku un darbu.
Labdarības akciju koordinē Latvijas Romas Katoļu Baznīcas (LRKB) Informācijas centrs, kas tīmekļa vietnē uzcelsimbaznicu.lv regulāri publicēs atskaites par to, cik daudz katram projektam saziedots un kādiem mērķiem ziedotie līdzekļi tikuši izmantoti.
Akcijas „Uzcelsim Baznīcu!” pirmsākumi meklējami 2000. gada Ziemassvētkos, kad tā tika veidota ar īpašu nolūku vākt līdzekļus Rīgas Vissvētākās Trīsvienības baznīcas celtniecībai. Laika gaitā tika uzcelta baznīca ar modernu fasādi, kas veiksmīgi iekļāvusies Rīgas mikrorajona daudzstāvu ēku kompleksā. Pateicoties šai akcijai, ir tikusi uzcelta arī Pļaviņu baznīca. Baznīcu uzcelšana nebūtu iespējama bez daudzo ziedotāju materiālā atbalsta. Tāpēc īpaša pateicība visiem ziedotājiem, kas katrs saskaņā ar savām iespējām bija dāsni ziedojis, lai šīs ieceres taptu par realitāti!
Laikā, kad daudziem trūkst cerības un sabiedrībā aizvien izteiktāka kļūst dalīšanās sociālajos slāņos, Baznīca ir vieta, kur meklēt un rast garīgu mierinājumu, sajust mīlestības pieskārienu, vienotību ar citiem vai vienkārši iegūt jaunus draugus. Baznīca ir vairāk nekā kristiešu lūgšanu nams – tā ir liecība par sabiedrības garīgās atjaunotnes nepieciešamību un norāda uz Dieva klātbūtni cilvēku vidū.
Ieguldot savu artavu kādā no labdarības akcijas „Uzcelsim Baznīcu” projektiem, ikvienam ir iespēja padarīt pasauli labāku: līdzdarboties kristīgo vērtību nostiprināšanā un veicināšanā Latvijas sabiedrībā un veselīgas sociālās vides veidošanā.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti