Laiks izvērtēšanai un sadarbības veidošanai

Noslēdzot projektu „Kristīgo vērtību un tradīciju integrācija izglītošanas darbībā Rīgas vispārizglītojošās skolās”, Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) 6. decembrī rīko pasākumu, kurā kopā ar sadarbības partneriem pārrunās, cik veiksmīgas un noderīgas ir bijušas nodarbības Rīgas vispārizglītojošajās skolās – 1. – 3. klasēs par Latvijā nozīmīgāko svētku svinēšanas kristīgām tradīcijām, 7. – 9. klašu grupā par zēna un meitenes cieņas un dzīvības vērtību apliecinošām vērtībām un 10. – 12. klašu grupā par eksistenciāliem jautājumiem: kas ir dzīves jēga; cilvēks labā un ļaunā izvēles priekšā; kā izturēties pret dzīvību un nāvi, utml.

Projekta vadītāja, RARZI Katehēzes centra vadītāja Lolita Ērgle atzīst, ka skolas bija ļoti atsaucīgas un iegūtā pieredze ļoti vērtīga. Lai tas nepaliktu tikai šī viena projekta un katras atsevišķās skolas pieredzes robežās, radās ideja pasākumam, kurā skolas var iepazīties un iegūtajās atziņās dalīties, kā arī pārdomāt, kā šo sadarbību nākotnē turpināt.

Projektā piedalījās Rīgas 25. vidusskola, 49. vidusskola, Teikas vidusskola, Itas Kazakēvičas Poļu vidusskola, Rīgas Kristīgā vidusskola, Rīgas valsts 1. ģimnāzija, 41. vidusskola un O. Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskola.

Pasākumā piedalīsies šo skolu direktori un skolotāji, kuru audzināmajās klasēs notika nodarbības šī projekta ietvaros. Projekts tika īstenots Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, tāpēc piedalīsies Rīgas domes pārstāvji. Tāpat dalībnieku vidū būs RARZI pasniedzēji un studenti, kas nodarbības Rīgas skolās vadīja, un Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kas ir šīs trīspusējās sadarbības rosinātājs.

Projekta „Kristīgo vērtību un tradīciju integrācija izglītošanas darbībā Rīgas vispārizglītojošās skolās” noslēguma pasākums notiks 6. decembrī, plkst. 16.00 Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta telpās Mazā Pils ielā 2.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti