V.E. Jānis Cakuls: „Kaut visi elles spēki saceltos pret Kristus Baznīcu, tie nespēs tai neko izdarīt”

Sprediķī kardināls J. Pujats pateicās bīskapam emer. Jānim Cakulam par šo gadu desmitiem ilgo darbu Baznīcas un dvēseļu labā, īpaši uzsverot bīskapa ieguldījumu vācot, apkopojot un izdodot vēstures materiālus par Katoļu Baznīcu Latvijā. Bīskaps 1996. gadā ir publicējis darbu „Latvijas Romas katoļu priesteri 1918-1995″, 1997. gadā – „Latvijas Romas katoļu draudzes”, un 1999. gadā tika izdota apjomā plašā un nozīmīgā grāmata „Katoļu Baznīcas loma Latvijas tautas vēsturē XIII-XIX gs”. Kardināls uzsvēra, cik liela nozīme ir šādam ieguldījumam Katoļu Baznīcas labā, jo tas atklāj mūsu vēsturi un pamatus, ļaujot izprast Katoļu Baznīcas attīstību vētrainajā 20.gs.

Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, izsakot pateicību bīskapam emer. Jānim Cakulam, teica: „Vienmēr esmu apbrīnojis jūsu pazemību un pacietīgo kalpošanu – klusām, bez trokšņa, bet ar acīmredzamu rezultātu.” Bīskapa Jāņa Cakula piemērs uzrunā daudzus. Arī priesteris Agris Klovāns savā twitter kontā 12. decembrī raksta: „Katru dienu no rīta un vakarā mēs redzam bīskapu Jāni Cakulu biktskrēslā Rīgas Sv.Marijas Magdelānas baznīcā. Šodien sveicam bīskapu J. Cakulu 30. konsekrācijas gadadienā. Mēs pateicamies Dievam par viņa ieguldījumu ticīgo garīgajā aprūpē.” Un tiešām viņam un daudziem citiem sveicējiem pievienojas tie daudzie Rīgas katoļi, kuri, vēloties izsūdzēt grēkus, droši iet uz Marijas Magdalēnas baznīcu, zinot, ka bīskaps vienmēr uzticīgi Svētās Mises laikā būs sastopams biktskrēslā. Savukārt tie, kas iegriežas baznīcā pa dienu, bīskapu tur atradīs lūdzoties.
Pats bīskaps emer. Jānis Cakuls, sakot paldies draudzei, bīskapiem un priesteriem, teica: „Kaut vai visi elles spēki saceltos pret Kristus Baznīcu, tie nespēs tai neko izdarīt, tā turpinās pastāvēt…”
LRKB IC, Vineta Trimalniece, fotogrāfiju autore: Ilze Gulbe


Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudze apsveic V.E. bīskapu svētdien, 9. decembrī. 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti