Now Reading
Visdārgākā Ziemassvētku dāvana

Visdārgākā Ziemassvētku dāvana

“Nebīstieties! Jo, redzi, es jums pasludinu lielu prieku, kas būs visiem ļaudīm: šodien Dāvida pilsētā jums ir piedzimis Pestītājs, kas ir Kristus, Kungs. Un šī būs jums zīme: jūs atradīsiet drēbītēs ietītu un silē guldītu Bērnu.” (Lūkas 2,10 – 12)

„Ko mēs meklējam, ko gribam atrast šajos Ziemassvētkos? Vai tās galvenokārt ir dāvanas lielveikalu plauktos radiem, draugiem un tuviniekiem? Vai domājam par to, kā tās iegādāties pēc iespējas izdevīgāk, izmantojot atlaides? Tad tās nopērkam, iesaiņojam, pasniedzam. Mūsu tuvinieki un draugi dāvanas izsaiņo. Bet vai tas ir viss? Vai Ziemassvētki ar to beidzas?

Jēzum piedzimstot, eņģelis pavēstīja ganiem prieka vēsti par Kristus, visu cilvēku Pestītāja, nākšanu pasaulē. To izdzirdējuši, gani steidzās uz Bētlemi, kur atrada Jāzepu, Mariju un silē guldīto Bērnu. Arī mēs, tāpat kā gani, esam aicināti uzlūkot šo Bērnu, kas ir visdārgākā Ziemassvētku dāvana, ko Dievs ir paredzējis katram cilvēkam.

Pateicoties Jēzus Kristus piedzimšanai, Dievs noslēpumainā veidā ir savienojies ar ikvienu no mums, – neviens nav pamests, aizmirsts vai atstāts. Caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos arī mēs esam kļuvuši par Debesu Tēva dēliem un meitām. Apjaušot šo patiesību, mēs atklājam, ka ikvienu no mums Debesu Tēvs ir radījis mīlestībā un mūžīgai mīlestībai.

Ziemassvētkos esam aicināti dalīties šajā Dieva mīlestības dāvanā ar savu tuvāko. Mīlestību mēs varam apliecināt, arī iegriežoties veikalā, lai nopirktu našķus kaimiņu bērniem, kuru vecāki nav tik pārtikuši. Varam apciemot tuviniekus, kas dzīvo vieni paši un ir vientuļi. Tas nekas, ka rakstura ziņā dažkārt viņi mums nešķiet tik jauki. Varbūt varam savā lokā uzņemt kādu ārzemju studentu vai jaunieti, kuram nav ģimenes un Ziemassvētku laiks ir vientulīgs. Bet varbūt varam arī izbrīvēt laiku, lai aizietu uz baznīcu un palūgtos par visiem tiem, kurus vēlamies šajos svētkos iepriecināt.

Pāri pār visu atcerēsimies, ka Dievs ir labs, Viņš ir tuvu, Viņš darbojas, Viņš ir dzīvs šeit un šobrīd. Viņš vēlas pārveidot cilvēka sirdi. Pateicoties ticībai, Viņa žēlastība, spēks un klātbūtne atklājas, un cilvēka sirds pārveidojas. Lūgsim, lai tas notiek mūsu sirdīs un visā Latvijā!”

Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs

***

24. decembrī Katoliskajā Baznīcā visā pasaulē sāksies Ziemassvētku laiks, kas ilgs līdz Kunga Jēzus kristīšanas svētkiem – 13. janvārim. 24. decembra vakarā baznīcās notiks Ziemassvētku vigīlijas Mise, kas ievada Kristus dzimšanas svētkus. Pusnaktī vai rītausmā tiks svinēta Ganiņu Mise, atceroties Betlēmes ganus, kas pirmie aizsteidzās pie jaundzimušā Pestītāja. Savukārt 25. decembrī, Ziemassvētku dienā, būs galvenā svētku Mise.

V.E. Rīgas arhibīskaps – metropolīts Z. Stankevičs šī gada Ziemassvētkos vadīs dievkalpojumus Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē – 24. decembrī pl. 18.00, 25. decembrī pl. 11.00 un 26. decembrī, pl. 11.00. 25. decembrī arhibīskaps arī apmeklēs Iļģuciema sieviešu cietumu, kur pl. 14.00 svinēs Ziemassvētku Svēto Misi. Pirms dievkalpojuma no pl. 13.00 – 13.45 paredzēta Vissvētākā Altāra sakramenta adorācija, ko vadīs Betānijas dominikāņu māsas. Cietuma apmeklējuma laikā arhibīskaps piešķirs Kristības, Pirmās Svētās Komūnijas un Iestiprināšanas Sakramentus, kā arī dos svētību ieslodzītājām un viņu mazuļiem, kas atrodas cietuma Bērnu un mātes nodaļā.

LRKB IC

Attēls: www.freedigitalphotos.net

Scroll To Top