Krustaceļš Vecrīgas un Madonas ielās fotogrāfijās

Krustaceļa sākumā jūs katrs saņēmāt akmeni. Akmens simbolizē nepiedošanu, un to mēs nesīsim visa ceļa laikā, lai varētu nolikt pie Jēzus Kristus krusta, un tādā veidā gūtu Viņa spēku.
Mēs katrs savā dzīvē esam saskārušies ar Pilātu, ar kādu, kas nav pildījis savu pienākumu, kuram bija mūs jāaizstāv, jāaizsargā, vai tie būtu vecāki, varbūt skolotāji, varbūt augstos amatos stāvoši cilvēki (..) Varbūt tas nomāc mūsu sirdi, mēs to nēsājam sevī un no tā mums patiesībā pašiem ir nomāktība. Vai otra iespēja – protams, pasakot, kas ir noticis, ka tur nav viss kārtībā, tomēr atteikties no naida, no atriebības un lūgt no Dieva spēku, lai varētu pārkāpt tam un iet tālāk.”
Runājot par mūsu valsts vēsturi un pēdējiem 23 neatkarības gadiem, arhibīskaps norādīja, ka ir bijuši tādi cilvēki, kuri tā vietā, lai aizstāvētu tautas intereses, ir vairojuši savu bagātību vai noslēguši tādus darījumus, kas viņiem ir palīdzējuši noturēties amatā. „Un atkal ir divas iespējas mūsu priekšā – vai nu viņus nosodīt un griezties pa to mūžīgo nepiedošanas riņķi, vai arī, atzīstot, ka ļaunums ir noticis, tomēr savā sirdī piedot, atsacīties no atriebības un skatīties tālāk, skatīties uz priekšu, kā Dievs pārveido to realitāti, kurā mēs dzīvojam. Lai šī Krusta ceļa stacija palīdz mums ieraudzīt, cik aktuāls ir Evaņģēlijs, ka tas izgaismo mūsu pašu dzīves kodolu, ir pašā mūsu dzīves degpunktā.”
***

Ekumenisks Krustaceļš pa Madonas ielām
Arī Madonā Lielajā Piektdienā notika ekumēniskais krusta ceļš pa pilsētas ielām. Tajā piedalījās ap 100 dalībnieku gan no katoļu, gan no luterāņu draudzes. Krusta ceļš bija no Madonas Kristus Karaļa baznīcas uz Lazdonas ev. lut. baznīcu, caur mazjām pilsētiņas ielām. Krusta ceļš allaž ir brīnišķīga un personīga satikšanās ar Jēzu Viņa sāpju un ciešanu ceļā un citiem pilsētas iedzīvotājiem liek uz brīdi apstāties un padomāt par atgāzto krustu uz pleca – un vīru zem tā.

Teksts un foto: LRKB IC, Roberts Porciks, Anita Sosnare, Santa Jaujeniece

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti