Jau 15. reizi notiks kinoforums „Un Vārds tapa filma…”

No 5. līdz 12. aprīlim jau 15. reizi norisināsies kristīgās misijas „Luterāņu stunda” rīkotais kinoforums „Un Vārds tapa filma…”, kura laikā varēs iepazīties ar vairākām mākslinieciski augstvērtīgām filmām ar garīgu saturu. Kino zinātniece un viena no foruma organizētājām Anita Uzulniece uzsver, ka šogad kinoforumam ir gandrīz jubilejas gads, tapēc piedāvājumā būs gan labs kino, gan arī pārsteigums glezniecības cienītājiem.

Kinoforuma mērķis ir piedāvāt kinolentes, kuras reti nonāk kinoteātros, bet kuras ir ne tikai mākslinieciski vērtīgas, bet arī ietver Svēto Rakstu vēstījumu vai kādu būtisku ētisku jautājumu. Foruma organizētāji šogad vēlējās skatītājiem piedāvāt vērienīgu filmu klāstu – bija paredzēts demonstrēt 10 starptautiskos festivālos apbalvotas kinolentes, taču diemžēl no šīs idejas nācies atteikties naudas trūkuma dēļ.

Filmu klāsts gan būs mazāks, bet kinoforuma filmas šogad būs skatāmas arī Valmierā. Turklāt, pateicoties producentu grupai „Laimīgās mākslas muzejs”, kas šogad forumam piedāvā telpas „Galeria Riga”, Dzirnavu ielā 67, 5. stāvā, kinomīļiem būs iespēja apskatīt gleznu izstādi par Bībeles tēmām. Tajā varēs redzēt Helēnas Heinrihsones, Laimas Eglītes, Laines Kainaizes un Viļņa Heinrihsona darbus.

Kinoforuma „Un Vārds tapa filma…” atklāšanas pasākumā 5. aprīlī pl. 18 „Laimīgās mākslas muzejā” varēs noskatīties Eibela Ferāras filmu Marija. Tās galvenā varone ir aktrise (Žiljete Binoša), kas topošajā filmā par Jēzu spēlē Mariju. Jeruzāleme atstāj uz aktrisi tik spēcīgu iespaidu, ka viņa izlemj tur palikt. Filma „Marija” saņēma žūrijas speciālo un SIGNIS balvu Venēcijas kinofestivālā 2005. gadā.

Sestdienas, 6. aprīļa, vakarā muzeja telpās varēs noskatīties filmu „Tualete Pāvestam”. Šī filma jau demonstrēta kinoforumā iepriekšējos gados, tomēr A. Uzuliņa teic, ka šoreiz tā šķitusi piemērota un aktuāla, jo nesen Katoļu Baznīcā ievēlēts jauns pāvests. Tā ir labsirdīga un ļoti cilvēciska komēdija. „Tualete Pāvestam” ieguvusi balvas Sanpaulo un Sansebastjānas festivalā un tikusi nominēta „Oskaram” kā labākā ārzemju filma. Pēc filmas notiks diskusija, kurā piedalīsies arī Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Trešo kinoforuma filmu „Laimīgās mākslas muzejā” varēs noskatīties svētdien, 7. aprīlī, pl.18. Tā būs meksikāņu režisora Karlosa Reigadesa filma „Klusā gaisma”. Pēc A. Uzuliņas teiktā, tā ir spēcīga filma, kas 2007. gadā pārsteidza un saviļņoja Kannu kinofestivālu, kura žūrija tai piešķīra Speciālo balvu.

Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā kinoforuma atklāšana notiks 10. aprīlī pl.18.30, demonstrējot Rolāna Džofes filmu „Misija”. Šī filma ir apbalvota ar Zelta Palmas zaru Kannu kinofestivālā un Zelta Globusu, filmas operators Kriss Menges – ar „Oskaru” ka labākais operators. 11. aprīlī un 12. aprīlī Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā varēs noskatīties arī filmas „Klusā gaisma” un „Marija”.

Pēc visiem filmu seansiem plānotas diskusijas, kuras vadīs kapelāne Rudīte Losāne, mācītāji Uģis Brūklene, Agris Sutra un Arnis Bušs, kā arī kino zinātniece Anita Uzulniece.

Kinoforumu organizē kristīgā misija “Luterāņu Stunda” ar producentu grupas “Laimīgās mākslas muzejs” un Valmieras Svētā Sīmaņa draudzes atbalstu.

Ieeja uz seansiem par ziedojumiem.

LRKB IC, attēli no kinoforumā rādītājām filmām

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti