Now Reading
Par aktualitātēm, kas pārrunātas Rīgas arhidiecēzes priesteru konferencē

Par aktualitātēm, kas pārrunātas Rīgas arhidiecēzes priesteru konferencē

Otrkārt, priesteru konferenci apmeklēja Vidzemes Katoļu jauniešu centra pārstāvji, kas pastāstīja par diviem gaidāmajiem notikumiem: „Brazīļu ballīti”, kas būs sava veida sagatavošanās Pasaules Jauniešu dienām Riodežaneiro, un jauno līderu tikšanos.
Tāpat priesteri tika informēti par to, ka ir sākusies Antona baznīcas celtniecība Rīgā, Maskavas ielā 309A. Tā kā līdzekļu baznīcas uzbūvēšanai nav pietiekami daudz, tad šobrīd aktuāls darbs ir sponsoru meklēšana un ziedojumu vākšana. Ziedojumi tiks vākti arī citās Rīgas draudzēs.
Priesteru konferences pirmajā daļā pēc meditācijas un kopīgi svinētās Svētās Mises tika atklāts mākslinieces Laines Kainaizes gleznotais Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča portrets. Tas atradīsies Rīgas Garīgajā seminārā (RGS) Latvijas bīskapu portretu galerijā, kuras veidošana ir salīdzinoši nesena augstskolas tradīcija. L. Kainaize ir ne tikai māksliniece, bet arī aktīvi praktizējoša kristiete un Marijas Leģiona locekle. Darbu pie Z. Stankeviča portreta viņa uzsāka pēc RGS vadības lūguma un saņēmusi arī paša Rīgas arhibīskapa-metropolīta svētību. Pirmajos iespaidos par darbu uzreiz pēc tā ieraudzīšanas dalījās arī arhibīskaps, kas atzina, ka redz tajā Dieva žēlastības darbības attēlojumu un dziļu garīgumu.

LRKB IC, foto: Baiba Motivāne

Scroll To Top