Now Reading
Divu nedēļu laikā Latgalē notiks septiņu ērģeļu koncerti

Divu nedēļu laikā Latgalē notiks septiņu ērģeļu koncerti

No 11. līdz 26. maijam ceturto reizi notiks festivāls „Latgales ērģeļu dienas” Latgales katoļu baznīcās. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. „Latgales ērģeļu dienas” iecerēts kā labdarības pasākums – ieeja koncertos ir par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Višķu baznīcā.
Festivāla programma ir ļoti plaša un daudzveidīga: tradicionālais nakts koncerts Stirnienē, topošo ērģelnieku koncerts Krāslavā, garīgas mūzikas koncerti Viļakā un Pušā, kamermūzikas koncerts Aglonas bazilikas Baltajā zālē un noslēguma koncerts Rēzeknē. „Latgales ērģeļu dienu” īpašā viešņa ir Iveta Apkalna. Starptautiski atzītā māksliniece koncertu sniegs Kārsavas baznīcā.

Šogad visos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā. Kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.
Festivālā muzicēs: Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne, Baiba Betlere, Laura Reksne, Laura Struķe, Daiga Maskaļūne, Līga Dzeriņa, Andrejs Ivanovs, Agnese Solozemnice, Ilze Cepurniece, Olita Pereca, Diāna Pilate, Diāna Zaharova un c.

Koncerti notiks:
11. maijā plkst. 20.00 Stirnienes Sv. Laurencija baznīcā (nakts koncerts)
17. maijā plkst. 20.00 Aglonas bazilikā
18. maijā plkst. 19.00 Krāslavas Sv. Ludvika baznīcā
19. maijā plkst. 19.00 Viļakas Viss. Jēzus sirds baznīcā
24. maijā plkst. 18.00 Pušas Sv. Trīsvienības baznīcā
25. maijā plkst. 19.00 Malnavas Jaunavas Marijas – Rožukroņa karalienes baznīcā Kārsavā (īpašo viesu koncerts)
26. maijā plkst. 19.00 Rēzeknes Jēzus sirds katedrālē (uzstāsies jauna radošā vienība RIGA ORGANUM DUO)
Rēzeknes – Aglonas diecēzē ir 116 katoļu draudzes, kas izvietojušās 115 baznīcās, sākot ar pieticīgiem baznīcas vajadzībām piemērotiem namiem līdz pat greznām katedrālēm. Skanošas, lietojamas ērģeles ir tikai 36 baznīcās! 11 baznīcās ērģeles ir ļoti sliktā stāvoklī. 18 instrumenti ir neskanoši vai demontēti un 54 baznīcās ērģeļu nav un nekad nav bijis.
Larisa Carjkova

Scroll To Top