Now Reading
Labdarības akcija “Uzcel savu baznīcu!” šovasar sākas ar Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertu

Labdarības akcija “Uzcel savu baznīcu!” šovasar sākas ar Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertu

 Pagājušā gada vasarā tika sākta labdarības akcija “Uzcel savu baznīcu!”, kuras mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Arī šogad notiks labdarības pasākumi. Pirmais no tiem ir 31. jūlijā Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē plkst. 19.00 – īpašs Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncerts diriģenta Māra Sirmā vadībā.
Koncertā tiks atskaņota Latvijas kormūzikas klasiķu un mūsdienu autoru mūzika. Ziedojumu kartes 3, 5 un 7 latu apmērā var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs. Visi iegūtie līdzekļi tiks novirzīti labdarības akcijas mērķim.
Savukārt 24. augustā Bruknas muižā notiks vērienīgs labdarības akcijas lielkoncerts, kurā piedalīsies ievērojams skaits Latvijas mūziķu. Vairāk informācijas par tā dalībniekiem un notikumiem sekos.
Pērn lielkoncertu Bruknas muižā apmeklēja ap 2000 cilvēku. Pateicoties iegūtajiem līdzekļiem, jau ir uzmūrētas sienas līdz kapelas pirmajam stāvam – 8 m augstumā, ielietas 4 pusvelves un 4 kupolvelves, arī melnā grīda, un atrisināti visi tehniskie jautājumi, kas saistīti ar siltās grīdas ierīkošanu.
Izpostītajā Bauskas novada Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja rehabilitācijas vietu “Kalna svētību kopiena”. Tās mērķis ir palīdzēt dažādās atkarībās esošiem ļaudīm. Kopienā katram ir iespēja atrast pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas.
2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes ir sākta starpkonfesiju kapelas būve Bruknā, jo muižā esošā ir par mazu. Lai kapela taptu, nepieciešami ziedojumi. Akcijas “Uzcel savu baznīcu!” mērķis ir palīdzēt uzcelt sakrālo celtni un izveidot apustuļu skulpturālo grupu. 
Māris Sirmais atbild uz jautājumu, ko viņam nozīmē Brukna:
http://www.youtube.com/watch?v=OqpMbA3UQVc
Video ieskats pagājušā gada vasaras labdarības koncertā (LTV1 Panorāma):
http://www.youtube.com/watch?v=6c7U5jm0CRw&feature=related

Anete Kalniņa, foto: Ilmārs Znotiņš

Scroll To Top