„Mieram tuvu kūrortā” Grašos kvalitatīva atpūta zem Dieva skatiena

Jau nākampirmdien, 8. jūlijā, Vidzemes pusē Grašu viesu namā sāksies „Mieram tuvu kūrorts”, kura laikā ieplānotas ne tikai interesantas lekcijas, bet arī atpūtas brīži, sporta aktivitātes, kino vakari, aktivitātes bērniem, radošas darbnīcas, interesantas tikšanās, dejas un protams, lūgšana, lai Grašos vienu nedēļu tiešām justos kā kūrortā.
Kūrorta idejas autore ir Aija Balode no „Mieram tuvu”. Viņa stāsta, ka pirmais impulss rīkot šādu atpūtas pasākumu radās pavasarī, kad viņa piedalījusies kādā sulu kūrē. „Pasākumam īstenībā nebija ne vainas – tam, kas attiecās uz veselīgo dzīvesveidu, bērzu sulām, pirts priekiem un nūjošanu, – bet traucēja filozofiskais fons. Izrādās, tā bija jogas nometne, turklāt joga nevis kā sports, bet kā filozofija,” atminas Aija. Pēc šīs pieredzes Aija dalījusies pārdomās par piedzīvoto ar dažām draudzenēm, ieminoties, cik jauki būtu, ja „šādus veselības pasākumus rīkotu kāds Baznīcas pārstāvis – kvalitatīvu atpūtas laiku, bet ar kristīgu fonu – atpūsties, izkustēties, uzzināt ko jaunu. Un tas viss notiktu zem Dieva skatiena un lūdzot Viņa svētību, nevis pakļaujot sevi kaut kādiem garīgiem eksperimentiem. Un viena mana draudzene reaģēja diezgan konkrēti – Aija, ja tu pati kaut ko tādu nesaorganizēsi, neviens cits to nedarīs!”
Tā pakāpeniski šī ideja pārtapa realitātē: „Jo vairāk par to domāju, jo vairāk atzinu – jā, mēs protam organizēt savus darbus un pienākumus, bet ne vienmēr mums tik labi sokas ar atpūtas organizēšanu. Mēdz būt galējības – vai nu tikai sports, vai nu tikai relaksēts miers pie ūdeņiem, vai nu garīgas rekolekcijas, bet tad iztrūkst kustību un komforta. Izvirzīju sev ideālu – noorganizēt tādu nedēļu, kas būtu mana ideālā atpūta – patiesas lūgšanas un prieks par Dieva klātbūtni, sports, veselīgs ēdiens, skaista vide, kvalitatīva garīgā barība, kultūra un māksla, un arī kāda glāze sarkanvīna un kāds nepieradināts kino vakarā. Īstenībā liels izaicinājums! Bet izskatās, ka tieši tā viss arī notiks!”
Kā jau minēts, kūrortā ieplānoti vairāki lekciju cikli. Viens no tiem ir „Cilvēka, ģimenes un dzīvesveida ekoloģija”. „Tas nozīmē neindēt sevi ar indīgu pārtiku, indīgām izvēlēm, indīgām domām, indīgām attiecībām. Sakārtot sevi, sakārtot savas attiecības, savus mērķus. Atteikties no liekā un pieņemt dažus konkrētus lēmumus par šodienu un nākotni. Būt atvērtam auglīgai mīlestībai – gan ļoti konkrētā, gan arī visplašākajā nozīmē. Par šo visu runās vecmāte un auglības atpazīšanas metodes konsultante Anna Suhanova,” sāsta Aija.
Otra lekciju tēma būs „Kā būt vienotam un viengabalainam cilvēkam”. Par to stāstīs Andris Taranda, kas ir filozofs un praktiķis, piecu bērnu tēvs, pasaulē dzīvojošs franciskānis. Viņš dalīsies savā pieredzē, kā arī dos praktiskus padomus par to, kā ieaicināt Dievu savā profesijā, ģimenes un draugu attiecībās un kā integrēt reālās dzīves vajadzības un izaicinājumus savā ticības dzīvē. Tas nozīmē nebūt sadalītam un “citam” Baznīcā, ballē vai draugu kopā sanākšanas reizēs, bet būt vienmēr tam pašam, un tādējādi būt laimīgam un piepildītam. Trešais lekciju cikls būs par mākslu. Mākslas zinātniece Baiba Guste piedāvās ieskatu māksas vēsturē „Arī cilvēkam Dievs devis spēju radīt skaisto”.
Runājot par vietas izvēli kūrortam, Aija teic, ka Graši viņai ir mīļa vieta, jo te pati strādājusi par audzinātāju, te dzimusi ideja par „Mieram tuvu” izdevumu. Turklāt te dzīvo bērni, kuriem nav ģimenes, tāpēc, rīkojot kūrortu, ir iespēja atbalstīt Grašu bērnu ciematu, paralēli baudot Latvijas skaisto lauku vidi.
Uz kūrortu aicināti ne tikai pieaugušie, bet arī bērni, jo arī viņiem ieplānotas aktivitātes un īpaša programma. Līdz šim uz kūrortu ir pieteikušies aptuveni 30 cilvēki, bet dažas vietas vēl ir gan istabiņās (ap 10), gan arī diezgan neierobežots vietu skaits teltīs. Dalības maksa ir 85 lati vienam pieaugušam cilvēkam, ja vēlas dzīvot viesnīcas numuriņā, 40 lati – teltī. Ja piesakās ģimene, viens pieaugušais maksā 85 latus, otrs – 40 latus, par katru bērnu – 10 lati. Cenā ietilpst dzīvošana, ēšana, lekcijas, nodarbības, beigu balle. Aija saka: „Pašiem tikai jānokļūst līdz Grašiem vai līdz Cesvainei. Līdz Cesvainei aizbrauksim pretī!”
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti