Now Reading
Nākamās Pasaules jauniešu dienas notiks Krakovā

Nākamās Pasaules jauniešu dienas notiks Krakovā

Svētdien, 28. jūlijā, Pasaules jauniešu dienu Riodežaneiro noslēgumā pāvests Francisks paziņoja, ka nākamās Pasaules jauniešu dienas notiks 2016. gadā Polijas pilsētā Krakovā.
Pasaules jauniešu dienu rīkotāji tviterkontā ziņo, ka uz pāvesta Franciska vadīto Pasaules jauniešu dienu noslēguma dievkalpojumu Kopagabanas pludmalē bija sapulcējušies 3 miljoni cilvēku. Uzrunājot jauniešus, Francisks aicināja viņus dalīties savā ticībā Jēzum Kristum ar tiem, kurus sastaps, atgriezušies mājās. Turklāt dalīties ne tikai ar tiem, kas ir tuvāko draugu lokā, bet ar visiem, jo Kungs Dievs vēlas, lai ikviens var piedzīvot Viņa žēlsirdības un mīlestības siltumu. Tāpat viņš iedrošināja nebaidīties un atcerēties, ka Kristus ir ar viņiem vienmēr. Un treškārt, viņš jauniešus aicināja kalpot – dzīvot kopā ar Jēzu priekš citiem, pārvarēt savu egoismu un sniegt personīgu liecību tam, ka Dievs ir mīlestība.
Krakovas arhibīskaps, kardināls Staņislavs Dzivišs, kas bija ilggadīgs pāvesta Jāņa Pāvila II personīgais sekretārs, jau pirms Pasaules jauniešu dienām Riodežaneiro saviem jauniešiem noslēpumaini teica, lai paņem līdzi karogus, jo viņus gaida pārsteigums. Polija par tiesībām rīkot nākamās Pasaules jauniešu dienas cīnījās kopš 2011. gada.

Par tiesībām rīkot 2016. gada Pasaules jauniešu dienas cīnījās arī Latvija. Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs atzīst, ka „piesakot Latviju par Pasaules jauniešu dienu norises vietu, Vatikāns ir guvis apstiprinājumu ciešajai saiknei starp ekumeniskajiem partneriem Latvijā, baznīcas veiksmīgajam dialogam ar valsts institūcijām, kā arī vēsturiski stiprajām Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām.”
Par atbalstu iniciatīvai pieteikt savu kandidatūru Pasaules jauniešu dienu organizēšanai Eiropā arhibīskaps – metropolīts Z. Stankevičs izsaka pateicību prezidentam Andrim Bērziņam un eksprezidentam Valdim Zatleram, ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, Ārlietu ministrijas un citu valsts institūciju darbiniekiem, kā arī tradicionālo konfesiju vadītājiem Latvijā un ikvienam līdzcilvēkam.
LRKB IC
 
 
 
 
Paldies, ka izlasījāt šo rakstu. Tā sagatavošanai kāds nesavtīgi veltīja savu laiku. Ja vēlaties atbalstīt šo darbu, būsim pateicīgi par ziedojumu (LRKB IC, Reģ. nr.: 40008069666, konta nr.: LV19HABA0551003218814).

Scroll To Top