Now Reading
Pāvests Francisks ieradies Riodežaneiro

Pāvests Francisks ieradies Riodežaneiro

Pēc divpadsmit stundu ilga lidojuma pirmdien pulksten 16 (plkst. 22 pēc Latvijas laika) pāvests Francisks ieradās Riodežaneiro. Tas ir viņa pirmais ārvalstu brauciens. Itālijas aviokompānijas Alitalia lidmašīna nolaidās divdesmit minūtes pirms plānotā ierašanās laika. Pirmie salonā ieradās apustuliskais nuncijs Brazīlijā un diplomātiskā protokola vadītājs. Lidmašīnas trapa pakājē pāvestu gaidīja divi bērni ar baltiem un dzelteniem ziediem rokās. Sagaidītaji sauca: „Papa Francesco!” Augsto viesi apsveica Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa, Riodežaneiro apgabala gubernators Seržu Kabrals Fiļu, pilsētas mērs Eduardo Paess, Riodežaneiro arhibīskaps Orani Žoao Tempesta un Brazīlijas Bīskapu konferences vadītājs, Aparečidas arhibīskaps, kardināls Raimundo Damasčeno Assis.
No lidostas pāvests devās uz Guanabaras pili, kur notika oficiāla sagaidīšanas ceremonija. Sveicot pirmo pāvestu no Latīņamerikas, prezidente uzsvēra, ka Francisks ir reliģiskais līderis, kuram rūp sociālais taisnīgums. Viņa norādīja uz sociālām un ekonomiskām problēmām, īpaši augsto bezdarba līmeni jauniešu vidū. Šodien jaunie brazīlieši pieprasa labāku veselības aprūpi un iespēju iegūt izglītību. Pieprasa cieņas un tiesību respektēšanu, lietu caurspīdīgumu. Vēlamies, lai politika palīdz īstenot viņu vēlmes, atzina prezidente Rusefa.
Lai gan no lidostas līdz Riodežaneiro štata gubernatora pilij ir tikai astoņi kilometri, ceļā pāvestam nācās pavadīt vairāk nekā stundu. Ielās valdīja haoss. Pāvesta automašīnu vairākas reizes ielenca cilvēku pūlis. Pēc kārtējās piespiedu apstāšanās Svētais tēvs pārsēdās helikopterā. Kā paskaidroja priesteris Federiko Lombardi, braucienu uz gubernatora pili, kavēja arī vairāki simti protestētāju. Lēmums izmantot helikopteru tika pieņemts pēdējā brīdī, skaidro Vatikāna preses sekretārs. Dažu minūšu ilgo lidojumu pāvests pavadīja pilota kabīnē. „Mēs jutāmies mazliet dīvani,” ar smaidu saka jezuīts. Kopakabanas Fortā sarīkotajā preses konferencē priesteris Lombardi uzsvēra, ka pāvests priecājas par ļaužu entuziasmu, lai gan šāda situācija rada papildslodzi drošības dienestiem.
Pēc ceremonijas Riodežaneiro štata gubernatora pilī pāvests devās uz arhibīskapa rezidenci. Vatikāna laikraksta „L’Osservatore Romano” slejās lasām, ka pāvests apmeklē zemi ar lieliem kontrastiem un milzīgu potenciālu. Brazīlijas tauta ar entuziasmu uzņem cerības svētceļnieku, kurš četru mēnešu laikā ir spējis nodibināt ciešu un draudzīgu kontaktu ar ticīgo pūļiem. Šodien Riodežaneiro ielās un laukumos skan jauniešu balsis. Brazīlieši, tāpat kā Pestītāja figūra uz Korkovado kalna, ir plaši atvēruši rokas, lai pēc iespējas labāk uzņemtu pāvestu un jauniešus no visas pasaules, kurus vieno mīlestība uz Kristu, Baznīcu un tās redzamo vadītāju. Svētais tēvs šķērso okeānu, lai stiprinātu ticībā Latīņamerikas tautas, raksta avīze.
76 gadus vecais pāvests šodien atpūšas. Trešdien viņš apmeklēs Dievmātes svētnīcu Aparečidā. Savukārt ceturtdien Svētais tēvs apmeklēs vienu no Riodežaneiro favelām (graustu rajoniem).
Trešdienas vakarā Riodežaneiro arhibīskaps, kardināls Orani Tempesta svinēs 28. Pasaules Jauniešu dienu atklāšanas Svēto Misi. No 24. līdz 26. jūlijam notiks bīskapu katehēzes, kuru laikā jaunieši tiks aicināti satikt Kristu, lai Viņu iepazītu dziļāk. Katehēzes notiks divdesmit valodās, taču tās nebūs vienkāršas lekcijas, kurās vienīgais uzdevums būtu klausīties. Tas būs arī dialogs, kurā jaunieši tuvākā kontaktā satiks bīskapu, bet bīskaps savukārt labāk iepazīs jauniešus ar to rūpēm un cerībām. Katehēzes notiks 300 dažādās vietās: baznīcās, sporta laukumos, fitnesa klubos, skolās. Tās vadīs 250 bīskapi.
„Šodien sāksim brīnišķīgu nedēļu Rio; lai šis laiks kļūst par iespēju stiprināt draudzību Jēzū Kristū,” – pirmdien savā Twitter kontā ierakstīja pāvests Francisks. Savukārt šodien tajā lasām: „Paldies! Paldies! Paldies jums un visiem valdības pārstāvjiem par sirsnīgo uzņemšanu šajā zemē. Rio2013 PJD.”
S. Krivteža / Vatikāna Radio (www.radiovaticana.org)
Scroll To Top