Now Reading
Prieka laboratorija Rīgas Katoļu ģimnāzijā

Prieka laboratorija Rīgas Katoļu ģimnāzijā

No 8. līdz 12. jūlijam Rīgas Katoļu ģimnāzijā (RKĢ), pateicoties organizācijas “Bonifatiuswerk” atbalstam, notika bērnu vasaras dienas nometne “Prieks dāvāt prieku”. Šogad ģimnāzijas rīkotajā nometnē bija rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 50 bērni, kuri bija gatavi kļūt par prieka laboratorijas darboņiem, kā arī saņēma “sertifikātu” par gatavību dāvāt prieku citiem.
Prieks nedēļas garumā tiešām kūsāja. Nometne pārdomājām to, kā varam iepriecināt citus ar saviem talantiem, kā arī ar labu vārdu, izpalīdzību, piedošanu un citiem soļiem pretī otram. Otrdienas pēcpusdienā bija īpašs talantu šovs, kura laikā katrs rādīja, ko māk. Izrādījās, ka mūsu rindās ir gan veikli dejotāji, gan joku stāstītaji, kā arī talantīgi mūziķi, dzejnieki, gleznotāji un vēl un vēl…
Prieks, ka prieku vairoja arī jaunieši no Itālijas. Marko un Mateo bērniem ne tikai mācīja itāļu valodu, bet arī deva iespēju iekustināt kājas itāļu dancī un iedziedāt balsis itāļu dziesmās. Bērniem bija iespēja apgūt arī latviešu dančus, piemēram, “Tūdaliņ tāgadiņ”, “Cukas driķos” un citas. Darbnīcās tapa rotaļlietas, ka arī papīra brīnumi un oriģinālais ikdienas launags.
Noslēguma dienā vecākiem bija iespēja apskatīt nometnes fotogaleriju, kā arī nobaudīt dažu talantu sniegumu, jo diemžēl laika nepietika, lai uz skatuves varētu kapt visi un rādīt katrs savu talantu. Nedēļas laikā visi bērni piedalījās teātra nodarbībās, tāpēc noslēguma pasākumā vecāki varēja ieraudzīt un novērtēt savu bērnu aktiermeistarības prasmes. Pasākums beidzās ar mielastu un jauku kopā būšanu turpat skolas pagalmā.
Nometni bija plānots noslēgt 13.jūlijā, dodoties pie ielu bērniem Rīgas Maskavas priekšpilsētā un iepriecinot viņus ar saviem talantiem. Diemžēl bērni bija devušies ārpus Rīgas, tāpēc šoreiz iecerēta prieka dāvāšana viņiem izpalika.
Jāsaka liels paldies gan bērniem un viņu vecākiem, gan audzinātajiem, gan arī brīvprātīgajiem jauniešiem – RKĢ absolventiem, skolēniem, Karmela Ekleziālās kustības jauniešiem no Latvijas un Itālijas.
Ilze Mežniece, foto: Sabīne Kušiņičeva

Scroll To Top