Z. Stankevičs: “Latvijas sabiedrībā ir klātesošas dziļas ilgas pēc garīgas barības un patiesības”

No 23. – 28. jūlijam Riodežaneiro, Brazīlijā norisinās Pasaules jauniešu dienas. Romas Katoļu Baznīca Latvijā un valsts amatpersonas ir veikušas nepieciešamās darbības vislabākajā līmenī, lai piedāvātu Latvijas kandidatūru nākošo Pasaules jauniešu dienu rīkošanai 2016. gadā Eiropā. Pasaules jauniešu dienu organizēšana Latvijā būtu pirmā reize, kad šis skaitliski vislielākais pasākums notiktu bijušajā padomju telpā un ekumenisma tradīcijās bāzētā valstī, kā arī ievērojot Aglonas svētvietas īpašo lomu reģionā.

„Piesakot Latviju par Pasaules jauniešu dienu norises vietu, Vatikāns ir guvis apstiprinājumu ciešajai saiknei starp ekumeniskajiem partneriem Latvijā, baznīcas veiksmīgajam dialogam ar valsts institūcijām, kā arī vēsturiski stiprajām Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām,” sacīja Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

„Pat, ja ierosmi organizēt Pasaules jauniešu dienas Latvijā nebūs iespējams īstenot tieši šādā veidā, Latvijas sabiedrībā ir klātesošas dziļas ilgas pēc garīgās barības un patiesības, mūsu sabiedrība ir drosmīga un patstāvīgi domājoša. Cenšoties īstenot nozīmīgus ekonomiskus un politiskus uzdevumus, ir svarīgi vienlaikus pievērst būtisku uzmanību garīgās dimensijas attīstīšanai, kas ir patiesais valsts attīstības progresa mērs. Pasaules jauniešu dienas aktualizē Baznīcas ikdienas misiju – atgādināt, cik svarīga Dievam ir katra atsevišķā cilvēka dzīve un ka ne no maizes vien dzīvo cilvēks,” piebilda arhibīskaps – metropolīts Z. Stankevičs.

Par atbalstu iniciatīvai pieteikt savu kandidatūru Pasaules jauniešu dienu organizēšanai Eiropā arhibīskaps – metropolīts Z. Stankevičs izsaka pateicību prezidentam Andrim Bērziņam un eksprezidentam Valdim Zatleram, ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, Ārlietu ministrijas un citu valsts institūciju darbiniekiem, kā arī tradicionālo konfesiju vadītājiem Latvijā un ikvienam līdzcilvēkam.

Pāvests Francisks nākošo Pasaules jauniešu dienu norises vietu paziņos Riodežaneiro jauniešu dienu kulminācijā svētdien, 28.jūlijā, Svētās Mises laikā Campus Fidei.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti