Grupa „Ex Animo” ceļā uz otro albumu

Īpaši aktīva šovasar kļuvusi mūzikas grupa „Ex Animo”. Vairāku Rīgas un Latvijas novadu draudžu ticīgajiem bija iespēja jauniešus dzirdēt muzicējam Sv. Misē un pēc tās. Tāpat viņi muzicēs Aglonā – 13. augustā plkst. 17 slavēšanas koncertā un 14. augustā plkst. 12 svētceļnieku Svētajā Misē. Savukārt nākamā gada laikā viņi cer ierakstīt savu otro studijas albumu. Lai šo mērķi būtu vieglāk sasniegt, grupa 17. jūlijā nodibināja biedrību „Mūzikas grupa „Ex Animo””.

„Ex Animo” ir Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles jauniešu kristīgā mūzikas grupa. Nosaukums “Ex Animo” latīņu valodā nozīmē “no dvēseles, no sirds”. Grupā dzied un spēlē radoši jaunieši, kurus vieno mīlestība uz mūziku un vēlme ar to vēstīt par Dieva mīlestību citiem. Šobrīd grupā ir desmit mūziķi, kas muzicē ar ģitārām, taustiņiem, sitamajiem instrumentiem, flautu un savām balsīm.

„Ex Animo” radās 2004. gada oktobrī, bet pirmo reizi ar šādu nosaukumu tika pieteikta 2007. gada 18. janvārī. Visbiežāk grupu var dzirdēt Jēkaba katedrāles jauniešu dievkalpojumos, kur spēlē un dzied katra mēneša trešajās ceturtdienās plkst. 19. Tāpat “Ex Animo” muzicē arī dažādos slavēšanas vakaros, kā arī visur citur, kur tiek uzaicināta un cilvēki ir izslāpuši un ilgojas pēc Dieva Vārda – baznīcās, skolās, pansionātos, u.c. „Ex Animo” ir kā liela ģimene, kas muzicēšanu uztver kā neatņemamu savas dzīves daļu, kā kalpošanu un iespēju liecināt. Spēlējot mūsdienīgu mūziku, grupa vēlas uzrunāt jauniešus un parādīt, ka Baznīca viņus gaida un pieņem.
2009. gada 13. augustā grupa izdeva savu pirmo albumu „Mēs lūdzam.” Tajā ir iekļautas 15 dziesmas, un lielākā daļa no tām ir pašu radītas kompozīcijas. Šobrīd Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles grupa „Ex Animo” strādā pie sava otrā albuma ierakstīšanas. Ar mērķi savākt līdzekļus albuma ierakstīšanai ansamblis šajā vasarā devās tūrēs pa dažādām Rīgas un Latvijas novadu draudzēm, kurās muzicēja Svētās Mises laikā un sniedza koncertus pēc tām, lūdzot ticīgos atbalstīt albuma ierakstīšanu ar ziedojumiem un lūgšanām. Tā bija arī iespēja apciemot Latvijas draudzes, kopīgi lūgties un slavēt Kungu. Tādā veidā var arī aizlūgt par draudžu vajadzībām, kā arī redzēt katoļu Baznīcas Latvijā dažādību un tradīciju bagātību. Grupa muzicēja Rīgas Svētā Alberta draudzē, Rīgas Vissvētās Trīsvienības draudzē, Rīgas Kristus Karaļa draudzē, Brocēnu katoļu baznīcā, Saldus katoļu baznīcā, Lēnu katoļu baznīcā. Bija iespēja arī muzicēt Renesanses dārza svētkos „Pārtapt taurenī” Bruknas muižā (Bauskas novadā), kuru apsaimnieko Kalnu svētību kopiena un katoļu priesteris Andrejs Mediņš. Tālāk ceļš veda uz Cesvaines katoļu baznīcu, Lubānas katoļu baznīcu un Madonas katoļu baznīcu.
Tagad jaunieši dodas kājām uz Aglonu, kur 13. augustā muzicēs slavēšanas koncertā plkst. 19 un 14. augustā plkst. 12 svētceļnieku Svētajā Misē. Bet nākošgad Aglonas svētkos grupa cer prezentēt savu otro studijas albumu.
Biedrības „Mūzikas grupa „Ex Animo”” reģistrācijas numurs ir 40008212476, bet konta numurs: LV74HABA0551037008841. Grupa aicina ziedot mājas studijas izveidei.
LRKB IC, foto no “Ex Animo” arhīva

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti