Laine Kainaize aicina uz izstādi „Es gleznoju”

Šogad gleznotāja Laine Kainaize svin 60 gadu jubileju, un šai sakarā draugiem sarūpējusi izstādi „Es gleznoju”. Tā ir apskatāma līdz 20. septembrim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā, 11. novembra krastmalā 35.
Runājot par izstādes nosaukumu, Laine Kainaize saka, ka „Es gleznoju” labi izsaka to, ka viņa pagātnē ir gleznojusi un tagad glezno, kopā jau 40 gadus. „Bet nākotni mēs nezinām, vai ne?” bilst Laine. Izstādē ir apskatāmas pavisam jaunas gleznas, gan arī tādas, kas tapušas daiļrades sākumā 80. un 90. gados. Tostarp ir arī vairākas gleznas ar zvejniekiem, kuriem bija veltīts viņas diplomdarbs, pabeidzot studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Stājglezniecības nodaļā. Izstādē ir ainavas, portreti, akti un klusās dabas. Darbi, kas tapuši plenēros Sēlijā, Ķeipenē, Vestienā un daudzās citās Latvijas vietās, kā arī Itālijā, Norvēģijā, Vācijā, Francijā, Spānijā.
Laine Kainaize ikdienā strādā Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā par mākslas pedagoģi un aktīvi darbojas Marijas Leģionā, iet uz slimnīcām, aicina cilvēkus uz dievkalpojumu, tāpat aprunājas. Viņas gleznotais Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča portrets ir Rīgas Garīgajā semināra nelielajā bīskapu attēlu galerijā. Vasaras nogalē, kad daudzie praktiskie ar izstādes iekārtošanu un albuma izdošanu saistītie darbi paveikti, viņa beidzot ir atgriezusies savā darbnīcā un atsākusi radoši strādāt. Šobrīd uz molberta ir iesākts arhibīskapa Z. Stankeviča portrets. Tas ir otrs, kuru viņa glezno savam priekam. Fonā arhibīskapam ir zeltotas debesis un zaļi kalni. Māksliniece kādā intervijā izlasīja arhibīskapa teikto par kāpšanu kalnos, tas viņu ļoti uzrunāja „un tāpēc tie kalni”.
Laine Kainaize savā mākslas darbu fotoreprodukciju albumā raksta: „Man gribētos darbos dziļumu, spēku, prieku. Visa paplašināšanās sākas no iekšienes, un tad arī ārnotikumi, lietas, esība tevi uzrunā un apstādina punktā, kuru tu satver un atrodi formu, kā uz plaknes to attēlot. Tajā dalīties ar citiem, bet sevi iepriecināt ar jaunu audeklu… Dziļums. Kodols. Glezna.”
Nākošo izstādi Rīgā Laine Kainaize plāno pēc pieciem gadiem. Bet daudz drīzāk – jau vasarā – viņai būs neliela izstāde izstāžu zālē „IO” Vaivaros. Savukārt Adventa laikā viņa dosies uz Alūksni, līdzi ņemot ainavas ar baznīcām un priestera Konstantīna Kangara portretu, kuram bija veltīta viņas iepriekšējā izstāde Rēzeknē.
Latvijas Mākslinieku savienības galerija ir atvērta otrdien – piektdien no plkst. 12 līdz plkst. 17. Māksliniece aicina apskatīties izstādi un, ja kādam nav iespējams uz galeriju ierasties šajās stundās, zvanīt viņai (tālr. 29921143), lai vienotos individuāli.
LRKB IC
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paldies, ka izlasījāt šo rakstu. Tā sagatavošanai kāds nesavtīgi veltīja savu laiku. Ja vēlaties atbalstīt šo darbu, būsim pateicīgi par ziedojumu (LRKB IC, Reģ. nr.: 40008069666, konta nr.: LV19HABA0551003218814).

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti