“Caritas Latvija” jauno darba gadu sāk ar jaunu vadītāju un aktivitātēm

Līdz ar jauno mācību gadu jaunu aktivitāšu gads sācies labdarības organizācijai „Caritas Latvija”. Īpašs tas ir arī tādēļ, ka Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs par jauno organizācijas vadītāju iecēlis Pļaviņu draudzes prāvestu priesteri Ingaru Stepkānu.

Viņš uzskata, ka “Caritas Latvija” viens no mērķiem ir veicināt vienotību ar tiem, kas nonākuši nelaimē, un arī ar tiem, kas vēl nav Baznīcā, bet vēlas piedalīties žēlsirdības darbos. Tāpat I. Stepkāns saka, ka, pateicoties „Caritas”, cilvēkiem tiek dota iespēja augt. Labie darbi palīdz ne tikai nelaimēs nonākušajiem, bet arī pilnveidot pašiem savu garīgo dzīvi. Tāpēc 28. septembrī, kad Rīgā notiks jaunajā aktivitāšu gadā pirmā topošo un esošo brīvprātīgo tikšanās, jaunais organizācijas vadītājs stāstīs par svētumu kā ceļu uz pilnību, uzsverot garīgās formācijas nepieciešamību.

“Caritas Latvija” biroja un projektu vadītāja Egita Volinska pastāstīja, ka 28. septembra tikšanās reizē galvenais uzsvars būs uz liecībām, lai atgādinātu, kāpēc ir nepieciešams darboties žēlsirdības laukā. Šoreiz savā pieredzē dalīsies priesteris Andrejs Mediņš, kurš bija biežs viesis iepriekšējo gadu brīvprātīgo semināros.
Lai pateiktos visiem labdariem, kas ziedojuši savu laiku, līdzekļus, palīdzējuši ar padomu un citādi atbalstījuši “Caritas Latvija” darbību, kā arī lai izlūgtu svētību dažādām aktivitātēm un labajiem darbiem, šai dienā plkst. 15 Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē notiks Sv. Mise.
Gan priesteris I. Stepkāns, gan arī E. Volinska stāsta, ka šogad “Caritas Latvija” plānoti vairāki jaunumi. Tā, piemēram, brīvprātīgo izglītošana turpināsies, taču semināri Rīgā notiks retāk – reizi divos mēnešos – un noslēgsies ar “Caritas” dienu maijā. Ir plānots, ka tā vietā, lai rīkotu vairāk seminārus Rīgā, “Caritas” izbrauks uz novadiem, rīkojot žēlsirdības dienas tur. Sākumā ieplānots doties uz diecēžu centriem. Tā pirmā žēlsirdības diena notiks Jelgavā 26. oktobrī. Kā norāda E. Volinska, Jelgavas draudzē žēlsirdības darbi notiek. Tur darbojas zupas virtuve, notiek māmiņu tikšanās u.c. aktivitātes. Žēlsirdības dienas mērķis ir tikties kopā dažādās aktivitātēs iesaistītajiem, lūgties un veicināt sadraudzību. Uz pasākumu tiks aicināti arī citu draudžu ticīgie, lai parādītu, ka labas iniciatīvas ir iespējamas. Žēlsirdības dienu laikā plānota arī praktiska rīcība. Tā varētu būt pansionāta apmeklējums, kāds pasākums bezpajumtniekiem vai kāda cita aktivitāte, kas dotajā brīdī nepieciešama. Tāpēc “Caritas” jau iepriekš sazināsies ar sociālajiem dienestiem, lai noskaidrotu konkrētās vajadzības katrā vietā. Žēlsirdības dienas viens no mērķiem ir veicināt “Caritas Latvija” tīkla veidošanos Latvijā, lai katrā diecēzē un pēc tam arī draudzē veidotos grupas, kas veic žēlsirdības darbus.
Priesteris I. Stepkāns ir pārliecināts, ka nepieciešams attīstīt cilvēku sadarbību, lai katrs, kuram ir kāds talants vai spējas, savu iespēju robežās varētu ar to palīdzēt un kalpot citiem. Turklāt, pateicoties cilvēku sadarbībai, ir daudz vieglāk izzināt, kuri cilvēki draudzē vai tuvējā apkārtnē ilgojas un slāpst pēc palīdzības un atbalsta.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti