Kandavas Gvadelupes Dievmātes baznīcu 10 gadu jubilejā sveic arī jaunais bīskaps

Sestdien, 21. septembrī, Kandavu apmeklēja jaunais Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, kuram tā bija pirmā vizitācija pēc stāšanās bīskapa amatā. Kandavas katoļu draudzei šī diena bija īpaša arī tādēļ, ka Kandavas Gvadelupes Dievmātes baznīca atzīmēja savu 10 gadu jubileju.

Svētki sākās ar bīskapa celebrēto Sv. Misi, kuru koncelebrēja Kandavas katoļu draudzes prāvests Toms Priedoliņš, priesteri Mihails Volohovs un Marcins Vozņaks. Sprediķī bīskaps V. Stulpins uzsvēra Dieva svētnīcas nozīmi. Viņš atgādināja, ka šī baznīca ir celta paaudzēm, un jāsaglabā cerība, ka tiešām arī turpmākās paaudzes godinās Dievu Viņa svētnīcā, jo baznīca ir ceļš, pa kuru Dieva meklētāji var nokļūt pie Dieva. Bīskaps arī atgādināja, ka svētnīca esam mēs paši, kā to vēstulēs rakstīja svētais Pāvils. Mēs varam izmantot Baznīcā rodamos līdzekļus, lai svētnīca mūsos nesabruktu. Viņš arī sacīja, ka tur, kur baznīca kā celtne vairs nav vajadzīga, tur arī Dievs pakāpeniski kļūst nevajadzīgs. Tāpēc ir jāsaprot, ka esam kopiena, kurā viens otru papildinām un bez Baznīcas kā kopienas un celtnes zaudējam savu piederību kopienai un Dievam.

Pēc dievkalpojuma bīskaps pateicās visiem, kas pielikuši roku savas baznīcas celtniecībā. Kāds viņam esot teicis, ka pirms 15 gadiem sācis darboties baznīcas celtniecībā un baznīca līdz ar to kļuva viņam par otrām mājām. V. Stulpins sacīja, ka tā būtu jājūtas katram, kurš ir Baznīcas loceklis. Viņš draudzes locekļiem nodeva sveicienu arī no priestera Andreja Mediņa, kura laikā baznīca bija celta. Priesteris A. Mediņš esot acinājis draudzes locekļus dzīvot ar to mīlestību, kura bijusi baznīcas celšanas laikā.
Pēc dievkalpojuma baznīcā notika pateicības koncerts, kura laikā muzicēja ansamblis „DoReMi” un pateicības vārdus un ziedus saņēma visi tie, kuri ieguldīja savu laiku, talantu, līdzekļus un mīlestību, lai šī celtne taptu.
Draudzes prāvests T. Priedoliņš pastāstīja, ka Kandavā pirms baznīcas celtniecības draudze tikās kādā mājā, kur bija izveidota kapela. Ar laiku draudzei radusies doma, ka vajag celt savu baznīcu. Celtniecības darbus veica profesionāļu komanda, taču visus pārējos darbus ar mīlestību darīja ticīgie – vairākus gadus viņi cēla, nesa, palīdzēja.
Jautāts par baznīcas vārda izvēli, priesteris T. Priedoliņš stāsta, ka īsi pirms celtniecības darbu beigšanās toreizējais draudzes prāvests A. Mediņš bijis Meksikā, kur apmeklējis Gvadelupes Dievmātes svētvietu. Tur viņam radusies doma, ka arī Kandavas baznīcai varētu dot Gvadelupes Dievmātes vārdu. No turienes arī atvesta Kandavas baznīcas altārglezna, kurā attēlota Gvadelupes Dievmāte. Kandavieši saka, ka šī ir pirmā baznīca Eiropā, kura nodēvēta Gvadelupes Dievmātes vārdā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti